● Zarybienie wód okręgu 2013

Strona Okręgu

Pliki załączniki do pobrania Władze Okręgu SSR Okręgu  Zarybienie Wód Napisz do nas

Zestawienie zarybienia wykonanego w 2013 roku

Wzdręga

Jesiotrowate

całość wszystkie gatunki:  291853,54 kg     848320 sztuk

Pod koniec maja i na początku czerwca dokonano zarybień narybkiem letnim sandacza naszych wód nizinnych. Zarybiono  między innymi zbiorniki :

Buków II, Roszków Bobrowy, Rybnik , Przeczyce , Kozłowa Góra , Paprocany ,  Gzel , Pniowiec , Pławniowice , Dzierżno Małe, Łąka K/Pszczyny , Leśny , Paruszowiec, Odra II oraz rzekę Wisłę .

Ryby pochodziły od trzech producentów. Łącznie do wód wpuszczono 691 tyś. sztuk narybku letniego . Przeciętna wielkość wpuszczanych miała 3-5 cm, za cztery lata wszystkie osiągną wymiar ochronny.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, działacze , Społeczna Straż Rybacka, pracownicy oraz przedstawiciel z RZGW Gliwice .

Wszystkim wędkarzom , działaczom, SSR  i pracownikom  dziękuję za aktywny udział w zarybieniu.

Henryk Brylski

Pod koniec maja  bieżącego roku dokonano zarybienia narybkiem podchowanym węgorza naszych zbiorników.

Zarybiono między innymi :   zbiorniki Dziećkowice, Przeczyce , Kozłową Górę , Łowisko Rybnik, Pławniowice, Dzierżno Małe, Gzel , Pniowiec , Chechło K/Trzebini, zb. Wolbromski, Pogorie 1, 2 i 3 , Rogoźnik 1 i 2 , Kuźnicę Warężyńską, Sosinę , Paprocany , Zacisze , Leśny , Bezchlebie , Słup , Maroko , Hubertus , Brzezie, Odra II, Poręba,

Łącznie wprowadzono do naszych  wód 462 kg węgorzy. Przeciętna wielkość węgorzy 14-25 cm , za kilka lat powinny osiągnąć nowy wymiar ochronny.

Ryby pochodziły z ośrodka zarybieniowego PZW w Rucianem Nidzie obiekt Guzianka.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, działacze, SSR,  pracownicy oraz przedstawiciele RZGW w Gliwicach.

Wszystkim osobom dziękuję za aktywny udział w zarybieniu.

Henryk Brylski

W dniach 22-30 kwietnia 2013 roku zarybiono nasze rzeki  narybkiem wiosennym pstrąga potokowego.

Zarybiono  rz. Białą , pot. Jasienica, rz. Białą Przemszę , rz. Sztołę, rz. Olzę, rz. Dramę, Kanał Kopalni Piasku Szczakowa nr 026. Łącznie wpuszczono 25 720 szt. narybku wiosennego. Przeciętnie wpuszczane pstrągi potokowe miał 8-13 cm długości .

W dniu 9 kwietnia  zarybiono także łowisko Czarna Przemsza pstrągiem potokowym selektem w ilości 120 kg. Ryby pochodziły z ośrodka zarybieniowego w Olszówce oraz Wiśle.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, członkowie stowarzyszenia Miłośników

Białej Przemszy, działacze oraz pracownicy.

Wszystkim wędkarzom dziękuję za aktywny udział w zarybieniu.

Henryk Brylski

Zarybienia Pstrągiem Potokowym Wód Okręgu PZW w Katowicach Zarybienia Pstrągiem Potokowym Wód Okręgu PZW w Katowicach