► Porozumienia 2019

Strona Okręgu

Pliki załączniki do pobrania Władze Okręgu SSR Okręgu  Zarybienie Wód Napisz do nas

Członkowie Okręgów PZW, po wniesieniu składki członkowskiej okręgowej na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystych Okręgach, mają prawo do wykupienia ulgowej składki członkowskiej okręgowej w Okręgu zawierającym Porozumienie, na podstawie której mają prawo do wędkowania na wodach ogólnodostępnych Okręgu.

zawarte porozumienia

Radom

- członkowie OPZW Radom wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

Szczecin

1- Członkowie Okręgu PZW w Katowicach nabywają prawo do wędkowania w Okręgu PZW w Szczecinie po wykupieniu ulgowej składki z brzegu obowiązującej na wodach nizinnych lub wodach krainy pstrąga i lipienia (składki obejmują spinning), wnoszą:

a) 75, 00 zł – składkę niepełną ulgową nizinna, na wody nizinne – uprawnia do wędkowania na dwie wędki lub spinning z brzegu,

b) 93, 00 zł - składka niepełna ulgowa górska – uprawnia do wędkowania na wodach pstrąga i lipienia na dwie wędki lub spinning z brzegu. Składka obejmuje wody nizinne,

c) 20, 00 zł - składka pełna dla odznaczonych złotą odznaką PZW z więcami – uprawnia do wędkowania na wody nizinne, wody krainy pstrąga i lipienia na dwie wędki lub spinning + łódź i trolling,

2- Na wędkowanie z łodzi i metodą trollingową wymagane są odrębne zezwolenia wg składek uzupełniających zawartych w tabeli składek okręgowych na 2019 r. w wysokości:

a) 60,00 zł    z łodzi,

b) 120,00 zł    metodą trollingową;

3 - Członkowie Okręgu PZW w Szczecinie  wnoszą pełną składkę roczną w wysokości 100,00 zł   z zastrzeżeniem § 3 ust. 2 Porozumienia*.

* Porozumienie będzie dotyczyło tylko i wyłącznie członków PZW zrzeszonych w jednostkach organizacyjnych Okręgu  PZW w Katowicach i Okręgu PZW  w Szczecinie.

Wałbrzych

- członkowie OPZW Wałbrzych wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

Wrocław

- członkowie OPZW Wrocław wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

Zielona Góra

- członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 110,00 zł

uprawniającą do wędkowania wszystkimi metodami

lub wędkowanie bez łodzi                                                    90,00 zł

- członkowie OPZW Zielona Góra wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

Sieradz

- członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę w wys. 80,00 zł

- członkowie OPZW Sieradz wnoszą składkę w wys. 100,00 zł

Siedlce

- członkowie OPZW Katowice wnoszą składkę  w wys. 85,00 zł

- członkowie OPZW Siedlce wnoszą składkę  w wys. 100,00 zł

Brak porozumienia z Okręgami:

- bielskim,

- opolskim,

- częstochowskim,

- krakowskim,

- kieleckim

Bielsko-Biała – porozumienie na korzystanie z wód krainy pstrąga i lipienia (200 szt. składek członkowskich na ochronę i zagospodarowanie wód w formie znaków wartościowych wraz z zezwoleniami na amatorski połów ryb)

Opole – porozumienie na wody graniczne

- Członkowie Okręgu PZW z/s w Opolu chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW Katowice - obwód rzeki Odra 1 i rzeki Bierawka 1 - wnoszą składkę członkowska na ochronę i zagospodarowanie w wysokości 70, 00 zł.

- Członkowie Okręgu PZW w Katowicach chętni do wędkowania na wodach granicznych Okręgu PZW z/s w Opolu – obwód rzeki  Kłodnica 2 wraz z Kanałem Gliwickim oraz obwodem rzeki Psina nr 1 wnoszą składkę członkowska na ochronę i zagospodarowanie w wysokości 70,00 zł.

UWAGA:

Zgodnie z § 3 pkt 3 Porozumienia - Członkowie Okręgów, z którymi zawarto porozumienie - są uprawnieni do wędkowania na ogólnodostępnych nizinnych i górskich wodach Okręgu PZW w Katowicach wszystkimi metodami, jeżeli przed zawarciem Porozumienia są na terenie okręgu macierzystego członkami kół przez minimum 3 lata lub są na nim na stałe zameldowani.

Znaki Dostepne w Kasie Zarzadu Okręgu

w Katowicach

Na dzień dzisiejszy w kasie okręgu są dostępne znaki okręgów:

Okręg Kraków

Okręg Tarnów

- Nowy Sącz

- Bielsko-Biała

- Kielce

- Bydgoszcz

Na pozostałe zamówione znaki jeszcze oczekujemy.

Porozumienie Polsko – Niemieckie

porozumienie polsko niemieckie.pdf

linki do stron okręgów niemieckich :