Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW w Okręgu PZW w Katowicach – 21.08.2014 r.

Aktualności | 2014-08-21 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW w Okręgu PZW w Katowicach

  

 

        W czwartek 21 sierpnia 2014 r. o godz. 7,00 w Dolinie Górnika w Chorzowie rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Dolina Górnika” - sekcji wędkarskiej koła PZW Chorzów.

Uczestników spotkania przywitał prezes ZO.


W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście.

W sumie uczestniczyło 23 zawodników.


W sektorze pierwszym zwyciężył: Zygmunt Witkowski,

2. miejsce zajął Lech Gorczyński, 3. Mieczysław Machula;

 

 


w sektorze drugim: zwyciężył: Bogdan Kossowski, 2. miejsce zajął Henryk Brylski 3. Andrzej Fijałkowski.

 

W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski przedstawił projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia składu komisji egzaminacyjnej koła PZW nr 111 Olza w osobach Marian Trzeciak – przewodniczący, Roman Mazur, Jacek Siekiera i Bronisław Kelner – członkowie, którzy spełnili wymogi ustawy o rybactwie śródlądowym.


Dyrektor Henryk Brylski  jednocześnie członek komisji gospodarczej omówił projekty uchwał: w sprawie  wydania wtórnika zezwolenia na wędkowanie na wodach Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach dla członka koła Będzin-Łagisza; okresowego zamknięcia do amatorskiego wędkowania w dniach 23-24.08.2014 r. w godzinach od 700 do 1500 zbiornika Dziećkowice, celem rozgrywania  Spinningowych  Mistrzostw Okręgu; okresowego zamknięcia do amatorskiego wędkowania w dniach od 26 do 28.09.2014 r. w godzinach od 700 do 1500 zbiorników: Przeczyce nr 004, Paprocany nr 013 oraz Dziećkowice nr 009, celem rozgrywania  Spinningowych  Mistrzostw Polski. Wszystkie projekty uchwał zostały przyjęte do realizacji.

 

Zebrani zostali zapoznani z tokiem prac prowadzonych przez poszczególne komisje problemowe, m.in.: omawiano stan przygotowań do wydania zezwolenia na wędkowania w 2015 r., przedłużeniu dzierżawy obwodów rybackich na rzekach i zbiornikach zaporowych, propozycji wprowadzenia na odcinku Odry w Kędzierzynie Koźlu zakazu zabierania ryb mającym na celu odbudowę stada podstawowego w łowisku, które zostało przełowione w ostatnich latach przez wędkarzy. Decyzja   wprowadzenia  metody nol kil  została poparta przez Okręg PZW z/s w Opolu,  proponowanych zmianach w statucie PZW, braku z rejonów informacji o działalności kół do publikacji w Dzienniku Zachodnim.

 

Rzecznik dyscyplinarny kol. Tadeusz Wnorowski poinformował zebranych, że  w czasie ostatniego miesiąca wpłynęło do okręgu 10 zawiadomień o wykroczeniach, w tym z okręgu opolskiego 5  zawiadomień, z okręgu krakowskiego 4 zawiadomienia i jedno z okręgu rzeszowskiego. Wykroczenia dotyczyły: łowienie na trzy wędki, czyszczenie ryb na łowisku, brak dozoru nad wędkami i brak wpisu o wędkowaniu do rejestru.

W sprawach różnych dyrektor przedstawił informacje w sprawie umorzenia podatku gruntowego przez gm. Lubomia oraz podjęcia decyzji zawarcia umowy z gm. Racibórz na akweny Ostróg po usunięci wątpliwych zapisów w proponowanej wcześniej umowie.

Prezes zapoznał zebranych z pismem  firmy Sport – Fish z Katowic  w sprawie rezerwacji miejsc od 1. do 5. miejsca na zrzucie wody zbiornika Elektrowni Rybnik w terminie 10.01-17.01.2015. W tym czasie zostanie nakręcony materiał filmowy o połowach karpi w okresie zimowym. Film będzie realizowała międzynarodowa ekipa, która tworzyła podobne materiały na wielu łowiskach  Europy. Będzie to reklama dla łowiska i Okręgu związana z dystrybucją filmu przez firmę Prologic  na terenie całej Europy. Z wydarzenia tego zostanie przygotowane także w formie DVD, które zostanie przekazane nieodpłatnie na rzecz Okręgu PZW w Katowicach.

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 


 

 


 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama