Dwudniowe wyjazdowe posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach

Aktualności | 2014-10-25 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach

W dniach 23 i 24 października 2014 r. na terenie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach odbyło się posiedzenie Prezydium ZG PZW z prezesami okręgów strefy południowo-zachodniej kraju w tematyce oceny stanu organizacyjnego, finansowego i realizacji zadań statutowych oraz oceny udziału reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w sportach wędkarskich.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele okręgów: Katowice, Bielsko Biała, Częstochowy, Opola, Krakowa, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Piotrkowa Trybunalskiego. W pierwszym dniu obrad swoją obecnością zaszczycił uczestników posiedzenia wicemarszałek woj. śląskiego Kazimierz Karolczak.

Przybyłych na obrady uczestników posiedzenia przywitał prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach Mirosław Iwański, który w swoim słowie wstępnym przedstawił zarys historyczny powstania Okręgu, jej wewnętrzną strukturę organizacyjną, dokonania i osiągnięcia w realizacji zadań statutowych Związku.

Wspólnie z prezesem ZG PZW Dionizym Ziemieckim wręczył wicemarszałkowi replikę lampy górniczej symbolu przemysłu wydobywczego regionu śląsko-dąbrowskiego poczym przekazał prowadzenie obrad prezesowi ZG PZW.

Przedstawiciele poszczególnych okręgów dokonali prezentacji działalności związkowej na swoim terenie omawiając osiągnięcia i dokonania w prowadzeniu gospodarki rybacko-wędkarskiej, działalności organizacyjnej i sportowej oraz kondycji finansowej kół i okręgów. W prowadzonej dyskusji dzielono się swoimi doświadczeniami mającymi na celu podnoszenie poziomu zarządzania majątkiem Związku, pozyskiwaniu wód i tworzeniu jak  najlepszych warunków do wędkowania.

W dalszej części spotkania wicemarszałek sejmiku śląskiego Kazimierz Karolczak wspólnie z prezesem ZG PZW Dionizym Ziemieckim udekorowali wyróżnionych działaczy strefy południowo-zachodniej odznakami „Za zasługi dla rolnictwa” nadanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek prezesa ZO PZW w Katowicach.

Odznaki takie otrzymali: Józef Opala z Okręgu Piotrków Trybunalski wiceprezes ds. zagospodarowania i ochrony wód; Andrzej Polak prezes ZO PZW z Wałbrzycha;  Waldemar Kaman prezes ZO PZW z Legnicy; Józef Goszczyc dyr. biura ZO w Jeleniej Górze; z Okręgu PZW Katowice odznaki otrzymali: Konrad Ciura wiceprezes ds. gospodarczych, Henryk Brylski dyr. biura i Andrzej Jania komendant SSR.

W drugim dniu obrad gł. księgowa ZG PZW Joanna Ozimek dokonała oceny stanu organizacyjnego okręgów na podstawie inwentaryzacji majątku Związku przeprowadzonego  w zaproszonych okręgach. Generalnie ocena wypadła pozytywnie. Stan majątkowy systematycznie się powiększa, a dbałoś o jego stan techniczny oraz jego wykorzystanie nie budzi zastrzeżeń.

Wiceprezes ZG PZW ds. sportu i młodzieży Mirosław Iwański przedstawił ocenę udziału reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w 2014 r. W swoim obszernym sprawozdaniu zaznaczył, że występ drużyn narodowych PZW w porównaniu do ubiegłego roku zaznaczył się zwiększoną ilością zdobytych medali z 25 do 32 czyli o 7 medali więcej. Dużą zasługą podnoszenia się poziomu sportowego były podjęte przez Główny Kapitanat Sportowy PZW działania organizacyjne, wprowadzona dyscyplina finansowa i nowe metody szkoleniowe rozszerzone na kadetów i juniorów, w których mieli bardzo duży udział nowo powołani w ostatnich latach trenerzy.

W podczas obrad bardzo dużo czasu poświęcono w sprawie omówienia programu naprawczego Okręgu PZW w Koszalinie, przedstawiono ocenę racjonalnej gospodarki rybacko-wędkarskiej w okręgach PZW wg informacji urzędów marszałkowskich, która wypadła korzystnie dla Związku. Przedstawiono informację o porządkowaniu majątku ogólnozwiązkowego w świetle składanych wniosków przez okręgi oraz przyjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia wzoru sztandaru Okręgu PZW w Ciechanowie.

Na zakończenie posiedzenia prezes ZO PZW w Katowicach wręczył uczestnikom obrad materiały promujące region śłąsko-dąbrowski i Okręg PZW w Katowicach.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu