Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Dwudniowe wyjazdowe posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach

Aktualności | 2014-10-25 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach

  

 

W dniach 23 i 24 października 2014 r. na terenie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach odbyło się posiedzenie Prezydium ZG PZW z prezesami okręgów strefy południowo-zachodniej kraju w tematyce oceny stanu organizacyjnego, finansowego i realizacji zadań statutowych oraz oceny udziału reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w sportach wędkarskich.


W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele okręgów: Katowice, Bielsko Biała, Częstochowy, Opola, Krakowa, Jeleniej Góry, Legnicy, Wałbrzycha i Piotrkowa Trybunalskiego. W pierwszym dniu obrad swoją obecnością zaszczycił uczestników posiedzenia wicemarszałek woj. śląskiego Kazimierz Karolczak.


Przybyłych na obrady uczestników posiedzenia przywitał prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach Mirosław Iwański, który w swoim słowie wstępnym przedstawił zarys historyczny powstania Okręgu, jej wewnętrzną strukturę organizacyjną, dokonania i osiągnięcia w realizacji zadań statutowych Związku.

 

Wspólnie z prezesem ZG PZW Dionizym Ziemieckim wręczył wicemarszałkowi replikę lampy górniczej symbolu przemysłu wydobywczego regionu śląsko-dąbrowskiego poczym przekazał prowadzenie obrad prezesowi ZG PZW.

Przedstawiciele poszczególnych okręgów dokonali prezentacji działalności związkowej na swoim terenie omawiając osiągnięcia i dokonania w prowadzeniu gospodarki rybacko-wędkarskiej, działalności organizacyjnej i sportowej oraz kondycji finansowej kół i okręgów. W prowadzonej dyskusji dzielono się swoimi doświadczeniami mającymi na celu podnoszenie poziomu zarządzania majątkiem Związku, pozyskiwaniu wód i tworzeniu jak  najlepszych warunków do wędkowania.


W dalszej części spotkania wicemarszałek sejmiku śląskiego Kazimierz Karolczak wspólnie z prezesem ZG PZW Dionizym Ziemieckim udekorowali wyróżnionych działaczy strefy południowo-zachodniej odznakami „Za zasługi dla rolnictwa” nadanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek prezesa ZO PZW w Katowicach.

 

Odznaki takie otrzymali: Józef Opala z Okręgu Piotrków Trybunalski wiceprezes ds. zagospodarowania i ochrony wód; Andrzej Polak prezes ZO PZW z Wałbrzycha;  Waldemar Kaman prezes ZO PZW z Legnicy; Józef Goszczyc dyr. biura ZO w Jeleniej Górze; z Okręgu PZW Katowice odznaki otrzymali: Konrad Ciura wiceprezes ds. gospodarczych, Henryk Brylski dyr. biura i Andrzej Jania komendant SSR.


W drugim dniu obrad gł. księgowa ZG PZW Joanna Ozimek dokonała oceny stanu organizacyjnego okręgów na podstawie inwentaryzacji majątku Związku przeprowadzonego  w zaproszonych okręgach. Generalnie ocena wypadła pozytywnie. Stan majątkowy systematycznie się powiększa, a dbałoś o jego stan techniczny oraz jego wykorzystanie nie budzi zastrzeżeń.


Wiceprezes ZG PZW ds. sportu i młodzieży Mirosław Iwański przedstawił ocenę udziału reprezentacji Polski w mistrzostwach świata i Europy w 2014 r. W swoim obszernym sprawozdaniu zaznaczył, że występ drużyn narodowych PZW w porównaniu do ubiegłego roku zaznaczył się zwiększoną ilością zdobytych medali z 25 do 32 czyli o 7 medali więcej. Dużą zasługą podnoszenia się poziomu sportowego były podjęte przez Główny Kapitanat Sportowy PZW działania organizacyjne, wprowadzona dyscyplina finansowa i nowe metody szkoleniowe rozszerzone na kadetów i juniorów, w których mieli bardzo duży udział nowo powołani w ostatnich latach trenerzy.


W podczas obrad bardzo dużo czasu poświęcono w sprawie omówienia programu naprawczego Okręgu PZW w Koszalinie, przedstawiono ocenę racjonalnej gospodarki rybacko-wędkarskiej w okręgach PZW wg informacji urzędów marszałkowskich, która wypadła korzystnie dla Związku. Przedstawiono informację o porządkowaniu majątku ogólnozwiązkowego w świetle składanych wniosków przez okręgi oraz przyjęto uchwałę w sprawie zatwierdzenia wzoru sztandaru Okręgu PZW w Ciechanowie.

Na zakończenie posiedzenia prezes ZO PZW w Katowicach wręczył uczestnikom obrad materiały promujące region śłąsko-dąbrowski i Okręg PZW w Katowicach.   

 

 

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama