Listopadowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu

Aktualności | 2014-11-27 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Listopadowe posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu

W czwartek 27 listopada 2014 r. w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

Po przyjęciu protokołu z poprzedniego posiedzenia wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski przedstawił uchwałę w sprawie przenoszenia się członków Okręgu PZW Katowicach do innego koła. Uchwała została przygotowana po konsultacji z radcą prawnym, w której zawarto postanowienia regulujące procedury zmiany przynależności do koła.

Wiceprezes ds. gospodarczych Konrad Ciura wspólnie z wiceprezesem ds. organizacyjnych omówili m.in. uchwały w sprawie: wykupywania w Okręgu PZW w Katowicach 50% ulgowej okręgowej składki członkowskiej na zagospodarowanie i ochronę wód przez członków innych okręgów PZW, zatwierdzenia regulaminów łowisk specjalnych „Sazan” nr 634, „Młyńszczok” nr 643, „Bażyna” nr 654, Tama nr 625 i Rzędówka nr 626, zatwierdzenia regulaminu porządkowego na łowisku Łęgoń nr 624, składek i opłat, regulaminu i warunków wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło, prowadzenia rejestracji połowu ryb na wodach ogólnodostępnych Okręgu PZW w Katowicach, wprowadzenia wzorów rocznych i okresowych zezwoleń na amatorski połów ryb, zmiany załącznika do uchwały nr 57/2014 ZO PZW w Katowicach w sprawie:  zasad wędkowania obowiązujących od 2015 r. na wodach ogólnodostępnych, nieodpłatnego przekazania ryb dla organizacji charytatywnych.

Skarbnik ZO kol. Robert Sito przedstawił uchwały  w sprawie dofinansowania inwestycji w kole PZW nr 63 Wojkowice i nr 27  Klimontów; wydania hologramów na zezwolenia w 2014 r. Ponadto komisja finansowa podtrzymała wniosek o ubezpieczeniu wędkarzy w 2015 r. z funduszy okręgu.

Wiceprezes ds. sportu kol. Bogusław Kossowski przedstawił kalendarz imprez sportowych Okręgu na rok 2015 oraz zmiany w składzie  Okręgowego Kapitanatu Sportowego, z którego odwołano Tomasza Duera.

Wiceprezes ds. młodzieży kol. Zbigniew Mośko wystąpił o nadanie stopnia Instruktora Młodzieży Wędkarskiej dla kol. Tomasza Gwiazdy z  koła PZW nr 88 Wolbrom.

Na wniosek zarządu koła  PZW nr 26 Kazimierz Juliusz prezydium ZO nadało odznaki  „Wzorowy Młody Wędkarz” Pawłowi i Mateuszowi Tereszkowskim.  Jednocześnie na wniosek koła PZW nr 49 Rybnik nadano odznaczenie „Senior Wędkarstwa” dla kol. Kazimierza Lipny i Rudolfa Gitnera.

W dalszej części obrad wysłuchano informacji z realizacji prac komisji problemowych i rzecznika dyscyplinarnego ZO.

Przewodniczący komisji gospodarczej kol. Konrad Ciura zapoznał zebranych z protokołem z posiedzenia kół rej. VII, który został przyjęty do wiadomości.

Przewodniczący komisji sportu kol. Bogusław Kossowski poinformował o zakończeniu prac nad terminarzem imprez sportowych okręgu, który po wprowadzeniu poprawek i uzupełnień zostanie przesłany do kół do końca listopada br.

Przewodniczący komisji promocji i mediów kol. Dariusz Gacek w swojej relacji poinformował zebranych, że w dniu 26 listopada br. w siedzibie Okręgu PZW w Katowicach odbyło się spotkanie z przedstawicielami Dziennika Zachodniego co do dalszej współpracy z mediami, na którym omówiono projekt oferty specjalnej – prenumerata weekendowa dla wędkarzy w zamian za zamieszczanie na łamach gazety nieodpłatnie artykułów z życia Związku.

Rzecznik dyscyplinarny kol. Tadeusz Wnorowski w swoim sprawozdaniu omówił zawiadomienia o wykroczeniach jakie wpłynęły z ościennych okręgów. W czasie ostatniego miesiąca wpłynęły 4 zawiadomienia dot. m.in. łowienie na żywca przywiezionego z innego łowiska, wędkowanie na 3 wędki, braku wpisu do rejestru.

W sprawach różnych:

- prezes okręgu omówił projekt nowego regulaminu organizacyjnego Zarządu Okręgu zawierającego obowiązki członków Prezydium i ZO połączony z zakresami czynności dla władz i komisji problemowych okręgu,

W dalszej części swojej wypowiedzi poinformował zebranych, że na wysłane we wrześniu pisma do wszystkich okręgów w kraju zapraszające do podpisania porozumień o wzajemnym udostępnianiu wód za 50%  członkowską składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód do dnia 26 listopada br. odpowiedziały pozytywnie m.in. następujące okręgi: Białystok, Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Elbląg, Kalisz, Jelenia Góra, Kraków, Legnica, Leszno, Lublin, Łódź, Opole, Olsztyn Radom, Sieradz, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wałbrzych, Zielona Góra. Pełny wykaz po podpisaniu porozumień zostanie zamieszczony na stronie internetowej okręgu. Ponadto okręg Nadnotecki na podstawie własnej uchwały bez zawierania porozumienia udostępnił swoje wody za składkę 50% dla wszystkich wędkarz w Polsce.

- przewodniczący komisji ds. odznaki kol. Andrzej Szczęsny przedstawił propozycję zmian w wytycznych dla komisji zawierające przykładowe dokonania w zakresie szczególnych zasług dla PZW oraz wprowadzenie do oceny wniosków stronę etyczno-moralną,

- przewodniczący komisji ds. gospodarczych przedstawił projekt uchwały w sprawie ogłoszenia konkursu ofert na administratora ośrodka wędkarskiego Bezchlebie spośród kół Okręgu PZW w Katowicach wypracowany wspólnie na posiedzeniu połączonych komisjach: finansowej i gospodarczej. Uchwała została przyjęta do realizacji. Oferty będą przyjmowane do końca grudnia br.

-kol. Jarosław Pawlak odczytał pismo dot. rewitalizacji okolic stawu Malek w Bytomiu.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu