Rozegrano Zawody Przewodniczących Komisji Rewizyjnych Kół PZW 2015

Aktualności | 2015-03-29 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

kat.png

W miejscowości Wisła Mała  na Kanale Goczałkowickim w dniu 28 marca 2015 r. rozegrano  XXII Indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie Przewodniczących Komisji Rewizyjnych Kół PZW i Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach.

Wczesnym rankiem o 7.00 otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej kolega Zygmunt Witkowski przywitał uczestników oraz życzył przyjemnej sportowej rywalizacji. Sędzia główny kolega Kazimierz Szachniewicz przedstawił zasady i regulamin obowiązujące podczas zawodów.

Tegoroczne zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze choć pogoda w tym dniu nie rozpieszczała na starcie stanęło 85 zawodników , wśród grona zaproszonych gości przybyli m. in, wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski  , wiceprezes ZO do sportu kol. Bogusław Kossowski, Sekretarz ZO kol. Mirosław Winiarski, członkowie Prezydium ZO kol. Andrzej Szczęsny, kol. Gerard Plewnia, kol. Dariusz Gacek, wiceprzewodniczący OSK kol. Tadeusz Rakoczy, przewodniczący Kolegium Sędziów Karol Podsiadło oraz dwie panie biura ZO Iwona Galus , Jadwiga Pyka.

Pomimo, że poranek był dość chłodny i padał przelotny deszcz atmosfera wśród uczestników napawała optymizmem. Po trzygodzinnej turze zawodów sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Okazało się że wyniki są dość zbliżone a najczęściej łowioną rybą była płotka, leszcz , krąp, okoń .

Zawody wygrał kol. Adam Kalisz z koła 92 KWK Halemba uzyskując najlepszy wynik 7 265 pkt, drugie miejsce z wynikiem 6 810 pkt. zdobył kol. Ryszard Brąclik koło 80 Milmet-Timken-Premil,  trzecie miejsce zajął kol. Tadeusz Barańczyk koło 11 Chrzanów FABLOK  uzyskując 6 355 pkt.

Nagrodę Statuetkę za złowioną największą rybę leszcz 440 gram odebrał Kol. Krzystof Kusiak z koła 110 1-go Maja.

Bardzo dobrze spisały się Panie i tym razem udowodniły że też potrafią łowić ryby, Pani Jadwiga Pyka zajęła wysokie 14 miejsce uzyskując 4 560  pkt. Iwona Galus 1385 pkt. Brawo!!!

Zawody przeprowadzili sędziowie:

sędzia główny kolega Kazimierz Szachniewicz, sędzia sekretarz Piotr Gołda.

sędziowie sektorowi: Grzegorz Kosin, Henryk Marczykiewicz.

sędziowie wagowi:  Dariusz Miłkowski, Krzysztof Grabowski.

Wyniki:

P R O T O K Ó Ł- XXII Indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie Przewodniczących Komisji Rewizyjnych Kół PZW i Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach 28.03.2015r

fotorelacja

Jarosław Pawlak