Marcin złowił szczupaka i darował życie - poco komu

W trakcje przeprowadzonej kontroli Społecznej Straży Rybackiej w dniu 01.05.2015 r na zbiorniku Odra II nr 616 w Olzie o godzinie 16.40 wędkarz kol. Marcin Młocek członek koła PZW 18 Jastrzębie Miasto wraz z wędkarzem kol. Tomaszem Salachem złowił szczupaka o wymiarze 84 cm i wadze 5 kg . Ryba pobrała na przynętę żywą dość większego rozmiaru leszcza.

Po zmierzeniu i zważeniu ryby wędkarze delikatnie wypuścili zdobycz z powrotem do zbiornika.

Z ciekawości zapytałem, dlaczego wypuścił taką piękną rybę, wędkarz Marcin uśmiechnął się i powiedział poco komu, aż żal ją zabijać,  ten szczupak jest samicą ile jeszcze może wydać potomstwa . Powiem Panu ryba była bardzo waleczna czułem to że chce ratować swoje życie lecz to dzisiaj ja z nią wygrałem i niech wróci z powrotem tam gdzie jej miejsce.

gratulujemy i życzymy dalszych wrażeń z połowów jeszcze większych okazów.

Jarosław Pawlak