Zarybienie Naszych Wód Pstrągiem Potokowym 2015

Aktualności | 2015-05-06 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Na przełomie marca i kwietnia wykonano zarybienie narybkiem wiosennym pstrąga potokowego. Zarybiono  pot. Jasienica, rz. Białą , rz. Dramę, rz. Olzę, pot. Puńcówka, pot. Bobrówka, rz. Sztołę,  rz. Białą Przemszę , Kanał Szczakowski nr 026.

Łącznie wpuszczono 23 050 szt. narybku wiosennego. Przeciętnie wpuszczane pstrągi potokowe miał 8-15 cm długości i pochodziły z ośrodka zarybieniowego w Olszówce i Czatkowicach .

Łowisko Czarna Przemsza zostało zarybione pstrągiem potokowym dwuletnim  w ilości 250 kg. Ryby pochodziły  z Gospodarstwa Rybackiego „TATRZAŃSKI PSTRĄG”.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy, członkowie Klubu RENEGAT z Bielska Białej, strażnicy SSR oraz pracownicy PZW.

Wszystkim uczestniczącym w zarybieniach serdecznie dziękuję.

Dział GRW

Szymon Kowalski