Posiedzenie władz Okręgu – czerwiec 2015 r.

Aktualności | 2015-06-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W środę 24 czerwca 2015 r. o godz. 10,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, a następnie o godz. 16,00 posiedzenie Zarządu Okręgu.

Na posiedzeniu Prezydium ZO omówiono 11 projektów uchwał do podjęcia na posiedzeniu Zarządu Okręgu związanych z bieżącą działalnością Związku.

Wysłuchano informacji z realizacji prac komisji problemowych i rzecznika dyscyplinarnego ZO oraz stanu przygotowań do 65 lecia istnienia Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach.

Rzecznik dyscyplinarny Tadeusz Wnorowski złożył informację z wpływu zawiadomień o popełnieniu wykroczeń na wodach naszego okręgu. W drugim kwartale br. etatowa i społeczna straż rybacka sporządziła 140 zawiadomień o popełnieniu wykroczeń przez naszych wędkarzy. Zawiadomienia dotyczą  braku wpisu do rejestru połowu, zaśmiecanie na łowiskach oraz wykroczenia regulaminowe. Z ościennych okręgów wpłynęły trzy doniesienia , dwa z Częstochowy i jedno z Opola.

Kol. Władysław Wenerski  - drugi rzecznik dyscyplinarny zakończył postępowanie przygotowawcze  w sprawie nieprawidłowości zaistniałych w kol. PZW Kleofas związanych z prowadzoną gospodarką na ośrodku Bezchlebie z wnioskiem o skierowanie materiałów do organów ścigania.

Kol. Zygmunt Witkowski – przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej omówił protokół z przeprowadzonej kontroli stanic i rybaczówek użytkowanych przez koła zwracając uwagę na porządkowanie dokumentacji i jej w miarę możliwości upraszczanie. Komisja nie stwierdziła uchybień mających wpływ na prawidłowe funkcjonowanie kontrolowanych obiektów.

Na posiedzeniu Zarządu Okręgu podjęto uchwały w sprawie: zatwierdzenia uchwał Prezydium ZO, zmiany zasad wędkowania na odcinku rzeki Olza w Cieszynie od jazu III  w Błogocicach  do jazu IV w Boguszowicach, wyrażenia zgody na eksploatację kruszywa w filarze ochronnym działki nad zbiornikiem nr 601 Nieboczowy, zmiany załączników nr 1 i 2 w uchwale ZO nr 77/2014 z dnia 17.02.2014 r. dotyczącego regulaminu i cennika  łowiska specjalnego „ Rybnik”, wydania wtórników zezwoleń na wędkowanie, dofinansowania inwestycji w kołach PZW  nr 83 Boguszowice oraz nr 53 Michałkowice, ustanowienia nagrody pieniężnej dla koła PZW Radzionków za pełne wywiązanie się z zadań w 2014 r., wzoru zaświadczenia dla osób uprawnionych do pracy z dziećmi i młodzieżą, nadania odznaki okręgowej dla prezesa ZO PZW Gdańsk Stanisława Lisaka, prezesa ZO PZW Kraków Edwarda Fornalika i prezesa ZO PZW Bydgoszcz kol. Leszka Orzechowskiego „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa w Okręgu Katowickim”, nadania odznak honorowych PZW dla: Marszałka  Województwa Śląskiego Wojciecha Saługi, Wojewody Śląskiego  Piotr Litwa, Wicemarszałka Województwa Śląskiego Kazimierza Karolczaka, Prezydenta Mysłowic Edwarda Lasoka, Prezydenta Sosnowieca  Arkadiusza Chęcińskiego, Prezydenta Raciborza  Mirosława Lenka, Burmistrza Czeladzi Zbigniewa Szaleńca, Nadleśniczego  Nadleśnictwa Brynek Andrzeja Stocesa, nadania odznaki okolicznościowej „65 lecia Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach” dla członków honorowych PZW, delegatów i prezesów kół.

Przewodniczący komisji ds. promocji i mediów kol. Dariusz Gacek omówił stan przygotowań do obchodów 65 lecia Okręgu PZW w Katowicach, które odbędą się w dniu 28 czerwca br. w szkole muzycznej przy ul. Wawel 2 w Sosnowcu.

W dalszej części posiedzenia członkowie Zarządu Okręgu złożyli oświadczenia o niekaralności prawomocnymi wyrokami sadów powszechnych zgodnie z uchwałą nr 97 ZG PZW z dnia 29 maja 2015 r.

W sprawach różnych omówiono następujące informacje w sprawie:

­ - wyrażenia zgody na zorganizowanie obozu międzynarodowego w dyscyplinie muchowej przez kol. Zbigniewa Górskiego,

­ - odrzucenia wniosku trenera kadry narodowej kobiet w dyscyplinie spławikowej o udostępnienie nieodpłatnie samochodu osobowego m-ki Ford na mistrzostwa świata do Belgi, z uwagi na liczne zawody wędkarskie organizowane w tym czasie przez Okręgowy Kapitanat Sportowy,

­ - wniosku trenera kadry narodowej Zbigniewa Mośko o wypożyczeniu samochodu m-ki Ford kadrze narodowej w dyscyplinie rzutowej juniorów na mistrzostwa świata  w Słowenii. Wniosek rozpatrzono pozytywnie,

­ - zakazu zarybianiem akwenów gatunkami ryb obcych i wynikającej z tego tytułu odpowiedzialności karnej.

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański