Olaf Michalik dwukrotnym mistrzem świata !!!

Aktualności | 2015-07-31 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Podczas zakończonych w dniach 09-12-lipca br. Mistrzostwach Świata Juniorów w wędkarstwie rzutowym w miejscowości  Tolmin (Słowienia ) Okręg PZW w Katowicach reprezentowany był przez dwóch reprezentantów :  Olafa Michalika oraz Roberta Mirka.

Olaf Michalik obecnie nasz najlepszy junior  w dyscyplinie rzutowej,  mistrzostwa rozpoczął w bardzo dobrym stylu z kompletem 100 pkt. i awansował do finału pierwszej konkurencji.  Niestety podczas finałowej rozgrywki  doznał kontuzji ręki i finał zakończył na 6 miejscu. Nieoceniona  okazała się pomoc lekarska, dzięki , której w  kolejnej konkurencji  spinningu sprawnościowego,  zawodnik zdobył mistrzostwo świata.  Nie były to wszystkie sukcesy naszego zawodnika.

W kolejnym dniu zdobył  brązowy medal w konkurencji odległości spinningowej . Do finału tej konkurencji awansował także debiutujący w mistrzostwach   15 -  letni Robert Mirek , który ukończył ją  na 6 miejscu. Olaf Michalik zakończył rywalizację indywidualną w wieloboju na  4 miejscu,  z kolei Robert Mirek był 15.

Doskonała postawa drużyny juniorów  w składzie: Tomasz Kościelniak ( Poznań), Olaf Michalik (Katowice) , Michał i Patryk Sapigórscy ( Warszawa) zakończyła się zdobyciem drużynowego mistrzostwa świata.  Z kolei drużyna juniorek zdobyła brązowy medal , a całe mistrzostwa zakończyły się zdobyciem aż 14 krążków .

Wyniki - MŚJ Tolmin 2015