Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW w Okręgu PZW w Katowicach – 27.08.2015 r.

Aktualności | 2015-08-28 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

   

 

 

 W czwartek 27 sierpnia 2015 r. o godz. 7,00 w Dolinie Górnika w Chorzowie rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Dolina Górnika” - sekcji wędkarskiej koła PZW Chorzów. Uczestników spotkania przywitał prezes ZO.


W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 21 zawodników. W sektorze pierwszym zwyciężył: Mirosław Iwański, 2. miejsce zajeli ex aequo  Lech Gorczyński i Konrad Ciura;  w sektorze drugim: zwyciężył: Waldemar Mikszto, 2. miejsce zajął Dariusz Gacek 3. Zbigniew Mośko. Najdłuższą rybę leszcza 43 cm złowił Janusz Olszewski.

 

W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

Wiceprezes ds. gospodarczych  Konrad Ciura przedstawił projekt uchwały w sprawie podziału łowiska Buków I i II zlokalizowanego w polderze Buków funkcjonującego pod nr 008 oraz podziału łowiska Hubertus I i II  zlokalizowanego w Katowicach Szopienicach funkcjonującego pod nr 302.

Łowisko Buków I i II zostało podzielone na łowisko Buków I nr 008  i powierzchni lustra wody 30,81 ha oraz  Buków II nr 670 i powierzchni lustra wody 87,65 ha. Opiekunem łowisk pozostało koła PZW nr 62 Wodzisław Śl.

Łowisko Hubertus I i II zostało podzielone na łowisko Hubertus I nr 317 o powierzchni lustra wody 6,92 ha oraz łowisko Hubertus II  nr 302 o powierzchni lustra wody 17,33 ha. Opiekunem łowisk pozostało koła PZW nr 25 Katowice Szopienice. Obie uchwały zostały podjęte jednogłośnie.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski omówił pismo urzędu wojewódzkiego w Katowicach w sprawie nadzoru władz samorządowych nad stowarzyszeniami nakazujące składać zgodnie z obowiązującym przepisami państwowymi sprawozdania z działalności władz Okręgu PZW w Katowicach i kołach funkcjonujących w terenie. Sprawozdania mają być składane  do samorządów na terenie których koła PZW prowadzą działalność statutową. W sprawie tej do kół zostanie przesłana stosowna informacja.

Wiceprezes ds. gospodarczych  Konrad Ciura zapoznał zebranych z tokiem prac prowadzonych przez komisje gospodarczą w sprawie stanu przygotowań do wydania zezwolenia na wędkowania w 2016 r. Projekt  zawiera 9 zmian i uzupełnień obecnego zezwolenia, m.in.:  proponuje  się wprowadzenie dobowego limit połowu suma na zbiornikach wodnych – do 2 sztuk na dobę; na zb. Łąka nr 005 wprowadzić okres ochronny szczupaka od 01.01. do 31.05. oraz wyłączyć z wędkowania brzeg zbiornika od strony drogi Brzeźce – Wisła Wielka w okresie od 01.01. do 31.06.; wprowadzić na zbiorniku Kuźnica Warężyńska nr 050 – wymiar ochronny sandacza do 50 cm i powyżej 85 cm oraz  szczupaka do 50 cm i powyżej 90 cm; wprowadzić zakaz zabierania złowionych ryb na zbiorniku Dzierżno Duże nr 713 oraz posiadania wcześniej złowionych ryb przy sobie; wprowadzić na zb. Amelung nr 403 połów ryb tylko metodą spławikową oraz zakaz połowu ryb z lodu. 

Wiceprezes ds. młodzieży Zbigniew Mośko złożył relację z udziału naszych reprezentantów w 63 Indywidualnych Rzutowych Mistrzostwach Polski jakie odbyły się w Lublinie w dniach 13 – 16.08. br. Dwukrotnym Mistrzem Polski został junior Olaf Michalik w konkurencji pięcioboju i trójboju, Robert Mirek został wicemistrzem Polski w pięcioboju, a kadet Sobastian Tomanek brązowym medalistą Mistrzostw Polski w trójboju. W kategorii kobiet Oliwia Mośko wywalczyła wicemistrzostwo Polski i brązowy medal w dwuboju Multi.

Rzecznik dyscyplinarny kol. Tadeusz Wnorowski poinformował zebranych, że  w czasie ostatniego miesiąca wpłynęły do okręgu cztery wnioski o ukaranie naszych wędkarzy z okręgu Bielsko Biała, w tym jeden wniosek na członka władz koła z rej. IV. Strażnicy okręgu PZW w Katowicach złożyli 38 zawiadomień o wykroczeniach na naszych wędkarzy, ponadto ujawniono 2 wykroczeniach  popełnionych przez wędkarzy okręgów - Opole i Częstochowy. Wykroczenia dotyczyły: łowienie na trzy wędki, czyszczenie ryb na łowisku, brak dozoru nad wędkami i brak wpisu o wędkowaniu do rejestru.

W sprawach różnych wiceprezes ds. gospodarczych  Konrad Ciura poruszył sprawę poddzierżawy zbiornika Kasia w Mikołowie o powierzchni lustra wody 1,62 ha za użytkowanie, którego nowy dzierżawca podwyższył nam czynsz dzierżawny z kwoty 200 zł do kwoty 5 000 zł. rocznie. Koszty utrzymania, zarybienia i ochrony  takiego zbiornika przekraczają możliwości finansowe koła i mogą stanowić przykład dla innych właścicieli podobnych zbiorników, które dzierżawimy, co w konsekwencji będzie musiało mieć przełożenie na podnoszenie w przyszłości wędkarskich składek członkowskich. Problem ten będzie tematem dyskusji w rejonach i na posiedzeniach władz okręgu.


Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama