Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Grand Prix Polski U14 i U18 „Puchar Katowic” 2015

Aktualności | 2015-08-31 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W uzgodnieniu z Zarządem Głównym Polskiego Związku Wędkarskiego, Zarząd Okręgu PZW w Katowicach zorganizował w dniach 28-30 sierpnia 2015 roku na Kanale Dwory koło Oświęcimia Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Grand Prix Polski Kadetów i Juniorów (U14 i U18)  „PUCHAR KATOWIC” 2015.

Impreza rozpoczęła się oficjalnym treningiem, po którym nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. Przybyłych powitał Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. sportu, kol. Bogusław Kossowski. Chwilą ciszy uczestnicy  zawodów uczcili pamięć nagle zmarłego orędownika na rzecz młodzieży kol. Stanisława Wolickiego.

Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: kol. Ryszard Seroka – sędzia główny, kol. Karol Podsiadło - zastępca sędziego głównego oraz kol. Antoni Sędzielowski - sędzia sekretarz.

Do zawodów przystąpiło 18 kadetów i 29 juniorów. Jak na zawody ogólnokrajowe tej rangi nie jest to imponująca ilość, jednak fakt, że mimo schyłku wakacji, w zmaganiach zmierzyli się najlepsi zawodnicy w kraju. Na marginesie nadmieniamy, że na zawodach GP Okręgu Katowice rozegranych tydzień wcześniej na tym samym łowisku, udział brało 30 kadetów i 30 juniorów, co niewątpliwie świadczy o prężności  naszego Okręgu w zakresie działalności z młodzieżą.

Podczas zawodów panowała „afrykańska” pogoda, która nie ułatwiała zawodnikom zadania oraz nie zachęcała do współpracy ryb. Łowiono z trudem uklejki i „drobnicę”. Niewiele też było okazów średniej wielkości. Sukces dawało złowienie  jednego lub kilku dużych leszczy, co udawało się nielicznym, głównie juniorom.

Uczestnicy zawodów chwalili sobie miejsce zawodów za jego przygotowanie, satysfakcję z wędkowania, możliwość dojazdu samochodem  oraz wyrównane możliwości połowów, mimo że jest ono trudnym i wymagającym łowiskiem.

W kategorii kadetów zwyciężyli:

1. Hubert Marcinkowski- Okręg PZW Wrocław - 3 pkt.

2. Bartosz Krzyżak-  Okręg PZW  Mazowiecki -3 pkt.

3. Bernard Chęć- Okręg PZW Mazowiecki - 3 pkt.

W kategorii juniorów zwyciężyli:

1. Kamil Kowalewski - Okręg PZW Katowice 4 pkt.

2. Szymon Leksy -Okręg PZW Katowice - 5 pkt.

3. Patrycja Pawlikowska-Borowska - Okręg PZW Elbląg- 5 pkt.

Na uroczystości otwarcia, jak również zamknięcia zawodów obecni byli: trener kadry narodowej juniorów kol. Maciej Morchel oraz trener kadry narodowej kadetów kol. Artur Kulka, którzy przekazali podziękowania od Ministerstwa Sportu reprezentantom Polski uczestniczącym w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata w Holandii Srebrne medale zawodów w kategorii drużynowej zdobyli wówczas kadeci, a brązowe – juniorzy.Wieńczącym zawody akcentem było przedstawienie reprezentantów tegorocznych Mistrzostw Świata rozegranych w Serbii, podczas których kadeci zdobyli brązowy medal drużynowo, a juniorzy zajęli 4 miejsce, potwierdzając tym samym, że młodzi spławikowcy z Polski to ścisła czołówka światowa.

Ceremonii zamknięcia zawodów dokonał zastępca przewodniczącego Okręgowej Komisji Młodzieżowej PZW w Katowicach, kol. Roman Łysiak, życząc wszystkim szczęśliwego powrotu do domu.

Zawody nie mogłyby się odbyć bez znaczącego wkładu naszych sponsorów, którym należą się szczególne podziękowania:

- ELE-GANT Sosnowiec

- PZU