Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Władz Okręgu – 23 wrzesień

Aktualności | 2015-09-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

                                                                                                                                                                                                                            

 

 

W środę 23 września 2015 r. o godz. 10,00 w ośrodku wędkarskim Bezchlebie odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, a następnie o godz. 16,00 posiedzenie Zarządu Okręgu.


Na posiedzeniu Prezydium ZO omówiono 13 projektów uchwał do podjęcia na posiedzeniu Zarządu Okręgu związanych z bieżącą działalnością i założeniami finansowymi na 2016 r., a w  szczególności dyskusja dotyczyła ustalenia wysokość okręgowej składki członkowskiej i podziału składek członkowskich.  Wysłuchano informacji z realizacji prac komisji problemowych, sprawozdań z działalności rejonów i rzecznika dyscyplinarnego ZO.

 

Rzecznik dyscyplinarny Tadeusz Wnorowski omówił 7 zawiadomienia o popełnieniu wykroczeń jakie wpłynęły we wrześniu br. do naszego okręgu z okręgu krakowskiego. Dotyczyły one m.in. braku wpisu do rejestru połowu ryb, próba przekupienia strażnika kwotą 50 zł, braku zezwolenia na łowiska okręgu krakowskiego oraz posiadanie niemiarowych ryb w siatce.

Nasza straż rybacka od ostatniego posiedzenia Prezydium ZO ujawniła 28 wykroczeń, w tym jedno wykroczenie popełnione przez wędkarza z okręgu częstochowskiego. Wykroczenia dotyczyły: braku wpisu do rejestru połowu ryb, połowu ryb na trzy wędki oraz zaśmiecania łowisk kierując do Państwowej Straży Rybackiej 9 zawiadomień, w tym za połów na 3 wędki i wykroczenia z ustawy o rybactwie śródlądowym.


Prezes ZO – omówił protokół Okręgowej Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli stanu zarybień w okręgu za okres ostatnich trzech lat. Komisja nie stwierdziła nieprawidłowości mających wpływ na prawidłową gospodarkę zarybieniową obwodów rybackich i łowisk użytkowanych przez koła.

Wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski złożył relację z realizacji uchwały Krajowego Zjazdu Delegatów dotyczącej jubileuszowych obchodów 65 lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Obchody organizowane w kołach przeprowadzone są w różnej formie, m.in. poprzez organizowanie otwartych zawodów wędkarskich, festynów, spotkań z władzami samorządowymi, na terenie którym prowadzą swoją działalność koła. Zwrócił się z apelem aby przekazywać do okręgu informację z przebiegu uroczystości, które zostaną zamieszczone w prowadzonej przez okręg kronice.

Prezes okręgu uczestnik mistrzostw świata w dyscyplinie rzutowej, które odbyły się w Hluboce nad Vltavou w Czechach złożył relację z udziału reprezentantów naszego okręgu, w których  kol. Oliwia Mośko zdobyła  tytułu Mistrzyni Świata w konkurencji spinning cel i kol. Marek Noga, który w drużynie wywalczył Wicemistrzostwo Świata – brawo nasi reprezentanci.

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kossowski zaproponował zorganizowanie na naszym terenie w 2016 r. następujących imprez sportowych: zawody muchowe „Puchar Wisły” – rzeka Wisła, 22-24 kwiecień; zawody rzutowe „Puchar Ziemi Śląskiej” im. A. Kubicy – 13-15 maj; spławikowe mistrzostwa Polski kobiet i U23  – Kanał Dwory, w  lipcu; zawody spławikowe „Puchar Katowic”  – Kanał Dwory, w sierpniu; zawody rzutowe „ Pierwszy krok” – 3-4 wrzesień; spinningowe mistrzostwa Polski – 30.09.-02.10.16 i  zawody spinningowe – eliminacje do GPP 2017 na  zbiornikach: Dziećkowice, Przeczyce. Organizacja zawodów odbędzie się po ewentualnej akceptacji przez Główny Kapitanat Sportowy.

 

Przewodniczący komisji promocji kol. Dariusz Gacek omówił przygotowania do udziału okręgu w targach wędkarskich Expo 2016 w Sosnowcu, które odbędą się w przyszłym roku. W tej sprawie prowadzi z organizatorem targów ustalenia związane z promowaniem działalności wędkarskiej okręgu.


Przed posiedzeniem ZO członkowie władz dokonali wizytacji częściowo zmodernizowanego ośrodka wędkarskiego wyrażając pozytywną ocenę przeprowadzonych prac remontowych jednocześnie zgłaszając wiele propozycji dalszej jego modernizacji.

Na posiedzeniu Zarządu Okręgu podjęto uchwały w sprawie: zatwierdzenia uchwał Prezydium ZO, uchwalenia okręgowych składek członkowskich na rok 2016 – obniżając składkę członkowską okręgową ze 112 zł na 110 zł oraz zwolnienie z opłaty egzaminacyjnej kobiet, podziału składek członkowskich na 2016 rok, który pozostaje na tym samym poziomie co w 2015 r, zasad wędkowania obowiązujących w 2016 r. na wodach ogólnodostępnych – m.in. wprowadzono na zbiorniku Dzierżno Duże nr 713 zakaz zabierania złowionych ryb oraz posiadania przy sobie wcześniej złowionych ryb  – ŁOWISKO NO KILL  oraz na odcinku granicznym rzeki Olzy, w rejonie od jazu III w Błogocicach, do jazu IV w Boguszowicach w Cieszynie obowiązuje zakaz zabijania i zabierania złowionych ryb – odcinek NO KILL, rezygnacji z prowadzenia gospodarki rybacko-wędkarskiej na zbiornikach: Skała nr 534 w Mikołowie podjętej na wniosek koła PZW nr 35  Mikołów i Młodzieżowy nr 743 w Rudzie Śląskiej podjętej na wniosek koła PZW nr 51  Ruda Śl., wyłączenia z wędkowania na okres rozgrywania zawodów karpiowych zbiornika nr 701 Sośnica 1 w dniach od 2.10.15 godz. 6.00 do 4.10.15 godz. 16.00, zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Dzibice” nr 108, zmiany nazwy i numeru łowiska licencyjnego „Ciągowice” nr 104 na łowisko licencyjne ,,Długi i Szklarnia” nr 115 oraz zatwierdzenia regulaminu tego łowiska, zawarcia umowy na ustanowienie obrębu hodowlanego na stawach w Zebrzydowicach, zmiany umowy dzierżawy nr 1/H/2001 ośrodka rybackiego Hażlach poprzez zobowiązanie dzierżawcy do przekazania środków pozyskanych od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na remonty stawów pod rygorem rozwiązania umowy, wydania wtórnika zezwolenia na wędkowanie, zmiany załącznika nr 2 w uchwale nr 35/2015 Prezydium ZO z dnia 21.05.2015 r. wprowadzające ofertę specjalną obniżającą sezonowo ceny o 50% na korzystanie z ośrodka wędkarskiego Bezchlebie, wykonania remontu pomieszczenia magazynu po byłej hurtowni „RAWA”, nadania odznak „Wzorowy Młody Wędkarz” członkom uczestnikom: Szymonowi Gajda i Dawidowi Rogackiemu z koła PZW Relaks nr 41 w Piekarach Śl.  oraz  nadania odznak „Senior Wędkarstwa” wszystkim wędkarzom, którzy w 2015 r. nabyli 40 letni staż członkowski w naszym okręgu i nieprzerwanie opłacali składki członkowskie.    

W dalszej części posiedzenia dyr. biura Zarządu Okręgu przedstawił informację z przebiegu zarybień letnich, które zostały wykonane w całości i ze środków okręgu na kwotę powyżej 9.000 zł.

Przyjęto ocenę pracy Społecznej Straży Rybackiej za I półrocze 2015 r., którą przedstawił komendanta ESSR Andrzeja Janię. W okresie sprawozdawczym skontrolowano 26 606 wędkarzy przeprowadzono 3 428 kontroli dziennych i 359 kontroli nocnych, w tym 796 z udziałem policji, państwowej straży rybackiej i innych służb kontrolnych, ujawniono 140 wykroczeń przeciwko RAPR i 212 p-ko ustawie o rybactwie śródlądowym, zatrzymano 12 narzędzi kłusowniczych, ukarano mandatami karnymi 56 wędkarzy na kwotę 6 040 zł i 48 osób niezrzeszonych na kwotę 7300 zł, skierowano do rzeczników dyscyplinarnych kół 181 zawiadomień o popełnionych wykroczeniach, 23 do PSR i 11 do organów ścigania.

W sprawach różnych kol. Edward Totoń złożył relację z uczestnictwa w szkoleniach przygotowujących okręg do pozyskiwania środków unijnych w ramach naszego udziału w lokalnych grupach działania i lokalnych grupach rybackich.

 

         

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 


  

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama