Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu – 22 październik br.

Aktualności | 2015-10-22 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

   

 

 

W czwartek 22 października 2015 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, które otworzył i prowadził prezes Zarządu Okręgu Mirosław Iwański.

Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto 11 uchwał regulujących bieżącą działalność okręgu, złożono sprawozdania z prac poszczególnych komisji problemowych oraz działań prowadzonych w rejonach i informacji przedstawionych przez okręgowych rzeczników dyscyplinarnych.

 

Wiceprezes ZO ds. gospodarczych kol. Konrad Ciura omówił uchwały w sprawie: wprowadzenia nowych wzorów rocznych i okresowych zezwoleń na amatorski połów ryb, powierzenia kołu PZW nr 64 Zabrze prowadzenie gospodarki na zbiornikach: Bezchlebie nr 715 o powierzchni 16,8 ha i  Bezchlebie – Czarne nr 746 o powierzchni 2,52 ha, zlokalizowanym na terenie leśnictwa Bezchlebie, ustanowienia współgospodarzy zbiornika „Leśny” nr 718  o powierzchni 22,78 ha położonym  w miejscowości Knurów-Oczków, kołom PZW nr 13 Gliwice i 28 Knurów, wydzierżawienia części działki nr 258/9 obręb Nieboczowy z przeznaczeniem na cele rekreacji i uprawiania wędkarstwa.

 

Prezes okręgu omówił uchwałę w sprawie: podpisania listu intencyjnego zapraszającego do współpracy w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 przy realizacji projektu rekultywacji zbiorników wodnych, które obejmować będą wypracowanie metod kompleksowych sposobów oczyszczania zbiorników antropogenicznych na przykładzie zbiornika wodnego Przeczyce, mających służyć kompleksowej poprawie jakości wody, środowiska wodnego i terenów przyległych do zbiornika. Konsorcjantami w projekcie są Uniwersytet Śląski i Instytut Ekologii Terenów Przemysłowych w Katowicach oraz Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

 

Skarbnik ZO kol. Robert Sito przedstawił uchwały w sprawie: spisania w koszty nadzwyczajne nieściągalnych należności dot. zmarłego dłużnika w wysok. 1492,01 zł, zwolnienia z czynszu Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe "BUD-DOM" w wysok. 50% w okresie od 1 listopada 2015 r. do 15 kwietnia 2016 r. za lokal na terenie Ośrodka Wypoczynkowo - Wędkarskiego Bezchlebie - w tzw. sezonie martwym, dofinansowania inwestycji w kole PZW nr 54 Sosnowiec na remont szamba na oś. wędkarskim Przeczyce oraz udzielenia głównej księgowej każdego roku szkoleniowego 6. dniowego urlopu szkoleniowego w związku z przyjęciem na studia podyplomowe o kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi.

 

Prezes okręgu omówił uchwałę w sprawie: nadanie odznaki Wzorowy Młody Wędkarz członkom uczestnikom: Kewinowi Kozibąkowi, Danielowi Rybokowi z koła PZW nr 4 Brzeziny Śląskie, Łukaszowi Kaprakowi z koło PZW nr 65 Zabrze Makoszowy, Maurycemu Kaźmierczakowi,  Kamilowi i Oskarowi Wilińskim z koło PZW nr 110 1 – go Maja za szczególną aktywnością w przestrzeganiu zasad etyki wędkarskiej, ekologii i działalności społecznej w ramach macierzystego koła.

 

Sekretarz ZO kol. Mirosław Winiarski omówił uchwałę w sprawie nadania odznaki „Senior Wędkarstwa” kol. Feliksowi Pogorzałek z koła PZW na 4 Brzeziny Śl. i kol. Henrykowi Stefunyn z koła PZW nr 49 Rybnik.

 

W dalszej części posiedzenia przewodniczący poszczególnych komisji problemowych złożyli realizację z prac własnych komisji.

Wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski omówił przegotowania komisji do opracowania na 2016 r. planu pracy prezydium i ZO.

 

Kol. K. Ciura zdał relację z prac komisji gospodarczej informując m.in. o wyrażeniu zgody na płacenie czynszu w wysokości 3000 zł zamiast 5000 zł za dzierżawę 4 zbiorników o nazwie Kasia” o powierzchni lustra wody  ok. 2 ha, zlokalizowanych w Mikołowie, wynegocjowane przez władze koła. Podjęcie działań zmierzających do zwiększenia zespołów szybkiego reagowania w zakresie skuteczniejszej ochrony wód.

 

Skarbnik ZO kol. Robert Sito przedstawił realizację przyjętego budżetu na 2015 r., którego wykonanie przebiega zgodnie z planem i nie stanowi zagrożenia jego przekroczenia.

 

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kossowski przedstawił wyniki z Muchowych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów jakie odbyły się w dniach 9 -11.10.2015 r. na rzece Łupawie. Drużyna juniorów w składzie Kacper Kandzioła, Piotr Eliasz i Eryk Szmyt wywalczyła Mistrzostwo Polski. W klasyfikacji indywidualnej Kacper Kandzioła został II wicemistrzem Polski, a Piotr Eliasz zajął 4. miejsce oraz wyniki z zawodów Grad Prix Polski o Puchar Warszawy w dyscyplinie spławikowej, drużyna OKW Katowice Gut-Mix-Team  w składzie Ryszard Brąclik, Marta Gotwald i Marcin Kurzepa zajęła I miejsce.

 

Przewodniczący komisji promocji kol. Dariusz Gacek przedstawił propozycję dot. produkcji filmu krótkometrażowego promującego Okręg PZW w Katowicach, którą wstępnie przyjęto.

 

Rzecznik dyscyplinarny Tadeusz Wnorowski przedstawił informację z zakresu ochrony wód, z której wynika, że nasza straż rybacka ujawniła w ostatnim miesiącu 56 wykroczeń popełnionych przez wędkarzy, w tym po jednym z okręgu krakowskiego i opolskiego. Najczęstsze wykroczenia to brak wpisu do rejestru połowów ryb, zaśmiecanie łowiska, łowienie na 3 wędki. 

 

W sprawach różnych przyjęto wspólny wniosek kół o połączeniu koła PZW Siemianowice Śl. z kołem PZW Michałkowice, oraz utworzenie nowego koła PZW w powiecie gliwickim.

Dyrektor biura ZO przedstawił pozytywną ocenę obwodu rybackiego Pogoria 1 sporządzoną przez Urząd Marszałka Województwa Śląskiego.

 

 


Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama