Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu – 25 listopad br.

Aktualności | 2015-11-25 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

   

 

 

W środę 25 listopada 2015 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, które otworzył i prowadził prezes Zarządu Okręgu Mirosław Iwański.

 

Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto 18 uchwał, przyjęto sprawozdania z prac komisji problemowych zarządu okręgu, wysłuchano relacji opiekunów rejonów ze stanów przygotowań do zbliżających się walnych zgromadzeń sprawozdawczych kół w poszczególnych rejonach oraz zapoznano się z tokiem prac  rzeczników dyscyplinarnych okręgu.

 

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski przedstawił projekt uchwał w sprawie:  połączenia kół PZW nr 52 Siemianowice i nr 53 Michałkowice oraz utworzenia nowego koła PZW w Taciszowie. Uchwała została podjęta w obecności przedstawicieli zarządów łączących się kół Siemianowice i Michałkowice oraz przedstawicieli zarządu „koła w organizacji” w Taciszowie. Łączące się koła przyjęły nazwę koło PZW nr 100 Siemianowice Śl., a „koło w organizacji” nazwę koło PZW nr 29 Dzierżno Duże. Ponadto przyjęto uchwałą regulamin przeprowadzania egzaminów na kartę wędkarską przez komisje egzaminacyjne działające w kołach okręgu PZW w Katowicach i zatwierdzono skład komisji egzaminacyjnej w nowopowstałym kole PZW nr 100 Siemianowice Śląskie.

 

Członek komisji gospodarczej kol. Edward Totoń omówił uchwały w sprawie: zatwierdzenia regulaminów łowisk licencyjnych: „Kalety” nr 311 o powierzchni 1,09 ha zlokalizowanym na terenie działek pracowniczych w Sosnowcu Milowicach,  „Herkules” nr 113 o powierzchni 3 ha położonego w Łazach przy ul. Daszyńskiego, „Rajsko” nr 522 o powierzchni 12 ha położonego w miejscowości Rajsko, pow. Oświęcim przy ul. Wilamowickiej; składek i opłat, regulaminu, zezwolenia i rejestru połowu ryb łowiska specjalnego „Czarna Przemsza”; warunków wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło, zatwierdzenia Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb na łowisku specjalnym „Bażyna” nr 654; regulaminu i cennika łowiska specjalnego „Rybnik”; rezygnacji z prowadzenia gospodarki rybacko – wędkarskiej na zbiorniku „Górnik” nr 412 z powodu występujących szkód górniczych powodujących stałe obniżanie się lustra wody oraz nieodpłatnego przekazania ryb na cele charytatywne.

 


Skarbnik ZO kol. Robert Sito przedstawił uchwałę w sprawie: dofinansowania remont budynku gospodarczego koła PZW nr 41 Relaks w Piekarach Śląskich nad zbiornikiem Kozłowa Góra.

 

 


Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogusław Kossowski omówił trzy uchwały w sprawie zmian w składzie okręgowego kapitanatu sportowego i kolegium sędziowskiego. Przedstawił kalendarz imprez sportowych okręgu na 2016 r. wraz z częścią opisową.

 


Wiceprezes ds. młodzieży kol. Zbigniew Mośko omówił uchwałę nadającą  odznakę  Wzorowy Młody Wędkarz członkom uczestnikom Mateuszowi Skowronowi z koła PZW Łazy, - Hubertowi Przybyszewskiemu i Małgorzacie Michalskiej z koło PZW nr 76 Fiat Auto Poland.

 

 


Sekretarz ZO kol. Mirosław Winiarski omówił uchwałę w sprawie nadania odznaki „Senior Wędkarstwa” członkom Koła PZW nr 8 Bieruń Nowy kol.: Edwardowi Musialik, Andrzej Pomietlorz, Andrzejowi Wieczorek i Pawłowi Strauch.

 

 

Przewodniczący komisji odznaki kol. Andrzej Szczęsny omówił uchwałę nadającą odznakę okręgową „Za Zasługi w Rozwoju Wędkarstwa w Okręgu Katowickim” niżej wymienionym członkom Koła PZW nr 65 Zabrze Makoszowy: Kacper Kandziora, Piotr Eliasz, z Koła PZW nr 92 KWK "Halemba" Eryk Szmyt za wybitne osiągnięcia w sporcie wędkarskim.

 

Rzecznik dyscyplinarny Tadeusz Wnorowski przedstawił informację o ujawnieniu przez naszą społeczną straż rybacką w ostatnim miesiącu 93 wykroczenia popełnionych na wodach PZW Katowice, w tym: 11 wykroczeń skierowano do P.S.R. Katowice, 78 do rzeczników dyscyplinarnych kół, 2 do Okręgu Bielsko – Biała, 1 do Okręgu Kraków, 1 do Okręgu Wrocław. Z okręgu opolskiego wpłynęło 5 zawiadomień o wykroczeniach, które skierowano do rzeczników dyscyplinarnych kół, za brak wpisu do rejestru połowu ryb, łowienie na 3 wędki, zaśmiecanie łowiska i wędkowanie na łowiskach w czasie zakazu. 

 

W sprawach różnych omówiono propozycję zmian do  porozumienia międzyokręgowego jaką złożył ZO PZW w Opolu dot. wyłączenia z wędkowania akwenów nie będących w obwodach rybackich oraz zbiornika Nysa i rzeki Nysa Kłodzka, które wg wnioskodawcy w 2016 r. mają być potraktowane jako okres odbudowy rybostanów w tych wodach. Do podjęcia takiej decyzji ZO w Opolu uzasadnia warunkami hydrologicznymi jakie panowały w 2015 r. jednak nie ogranicza on presji na te zbiorniki dla  własnych wędkarzy i wędkarzy z innych okręgów, którzy będą wykupywać pełną składkę na zagospodarowanie i ochronę wód. Prezydium ZO w Katowicach nie przychyla się do wprowadzenia powyższych zmian i sprawie tej podejmie ostateczną decyzję po negocjacjach na grudniowym posiedzeniu zarządu okręgu.

 

Kol. Andrzej Szczęsny odczytał list nawiązujący do współpracy z kołami PZW rej. VI jaki skierował na jego ręce poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Grzegorz Matusiak zapewniając w nim dalszą owocną współpracę.

 

 

 

 

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu

 

Fot. Jarosław Pawlak

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama