Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach 20.01.2016

Aktualności | 2016-01-20 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 20 stycznia 2016 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO w czasie, którego podjęto 14 uchwał dot. m.in. zatwierdzenia składu komisji egzaminacyjnych kół PZW: nr 29 Dzierżno Duże, nr 39 Olkusz

Miasto, nr 70 Będzin-Łagisza, Zabrze nr 64 i Racibórz Miasto nr 45, które omówił sekretarz ZO Mirosław Winiarski; wystąpienia z wnioskiem do Śląsko-Dąbrowskiej Spółki Mieszkaniowej Sp. z o.o.  o  wykup gruntu przylegającego do terenu siedziby okręgu zajętego jeszcze przez poprzedniego właściciela, na którym  posadowił on część wiaty – omówił dyr. biura ZO Henryk Brylski; zatwierdzenia regulaminu łowisk licencyjnych Rzepka nr 224, Średni nr 229, Lasówka nr 232 i Pusty nr 235 położonych w Libiążu przy ul. Stawowej i

Dąbrowskiego; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Groble” nr 218 o powierzchni 18 ha składającego się z trzech stawów położonych na terenie lasów nadleśnictwa Chrzanów w okolicy miejscowości Byczyna; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Kościelniok” nr 609 położonego w gminie Pawłowice przy ul. Kruczej; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Moczydła” nr 614 o powierzchni 4,4 ha położonego w Rybniku Chwałowicach przy ul. Zawałowej jest to zalewisko poeksploatacyjne KWK Chwałowice; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Sazan” nr 634 o powierzchni 10,1 ha położonego w miejscowości Odra przy ul. Głównej; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Jastrzębie Dolne” nr 639 o powierzchni 4,8 ha składającego się ze zbiorników nr I i II położonych jest w Jastrzębiu Zdroju  przy ul. Wodzisławskiej; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Dzierżno II” nr 716 o pow. 5,37 ha zlokalizowane jest w gminie Pyskowice pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Wędkarzy; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Osadniki” nr 427 o powierzchni 3,62 ha składa się  z komór A, B, C i położonego w południowej części Katowic przy ul. Boya

–Żeleńskiego; zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Galman” nr 819 o pow. 0,50 ha zlokalizowanego w Parku Grota   w miejscowości Bytom Sucha Góra; zamknięcia zbiornika Nieboczowy nr 601 do wędkowania na czas rozegrania IV Maratonu Karpiowego im. Tomasza Olesia w dniach 8 – 12 czerwca 2016 r. – omówił wiceprezes ds. gospodarczych kol. Konrad Ciura; zatwierdzenia pozytywnie zaopiniowanych przez Komisję Finansową 39. preliminarzy budżetowych kół na 2016 rok;  przekazania darowizny w kwocie 500 zł na Fundację ,,Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” – omówił skarbnik ZO kol. Robert Sito; rozegrania w dniach 4 – 7 luty 2016 r. „Zimowych Zawodów Karpiowych” na linii brzegowej tzw. Bramie zbiornika Rybnik; zasad przyznawania przez OKS i OKW zanętowego i innych świadczeń związanych  z organizacją zawodów – omówił wiceprezes ZO kol. Bogusław Kossowski.

W dalszej części posiedzenia przewodniczący poszczególnych komisji problemowych złożyli relacje ze swojej działalności.

Kol. Konrad Ciura z członkiem komisji gospodarczej kol. Zbigniewem Sucheckim i dyr. biura ZO Henrykiem Brylskim w dniu 14 stycznia 2016 r. dokonali wizytacji pod względem stanu technicznego ośrodka hodowlanego Kończyce Małe, na którym stwierdzili konieczność naprawy grobli, urządzeń doprowadzających wodę oraz mnichów piętrzących. Ustalono zakres robót jakie mają być wykonane z udziałem dzierżawcy. W sprawie tej zostanie zawarta stosowna umowa.

Kol. Robert Sito skarbnik ZO w swej relacji omówił realizację budżetu w 2015 r., którego wykonanie było zgodne z założeniami i uwzględniało także budżety kół. Obecnie prowadzone są prace nad budżetem na 2016 r. uwzględniające preliminarze budżetowe kół na 2016 r.

Kol. Bogusław Kossowski wiceprezes ZO ds. sportu przedstawił terminarz krajowych imprez sportowych organizowanych przez okręg na zlecenie Zarządu Głównego PZW.    W 2016 r. okręg m.in. zorganizuje Mistrzostwa Polski w dyscyplinie rzutowej.

Kol. Zbigniew Mośko wiceprezes ZO ds. młodzieży przedstawił stan przygotowań do organizacji zawodów z cyklu młode talenty w eliminacjach, na poziomie kół mogą brać udział dzieci nie będące członkami-uczestnikami PZW.

Rzecznik dyscyplinarny ZO Tadeusz Wnorowski omówił 14 wykroczeń popełnionych na naszych akwenach przez wędkarzy okręgu katowickiego, w tym jedno wykroczenie popełnione przez wędkarza z okręgu elbląskiego. Najczęstszymi wykroczeniami to brak wpisu do rejestru połowu i zaśmiecanie łowiska.

Kol. Zbigniew Górski przewodniczący OSK omówił stan przygotowań do szkoleń przewodniczących sądów koleżeńskich kół jakie zostaną przeprowadzone w rejonach w br. Terminy szkoleń zamieszczone są na stronie internetowej okręgu.

W sprawach różnych dyrektor biura ZO przekazał informację o odrzuceniu przez Okręg PZW z siedzibą w Opolu propozycji zmiany warunków porozumienia złożonej przez ZO PZW w Katowicach w odpowiedzi na pismo z dnia 02 listopada 2015 r. w sprawie konieczności zmiany zapisów w porozumieniu międzyokręgowym z dnia 12 lutego 2013 r.

Porozumienie międzyokręgowe zostało jednostronnie wypowiedziane przez ZO PZW z siedzibą w Opolu na swoje wody otwarte i obwody rybackie.

Zaproponowana zmiana warunków porozumienia przez Okręg PZW zs w Opolu pismem z dnia 02 listopada 2015 r. bez uwzględnienia naszych propozycji narusza równouprawnienie wędkarzy i jednocześnie spowodowałoby gorsze traktowanie wędkarzy katowickich. Na takie warunki ZO na swym posiedzeniu w dn. 17 grudnia 2015 r. nie wyraził zgody.

Na zakończenie posiedzenia dyrektor biura zapoznał zebranych z pozytywną oceną Urzędu Marszałkowskiego w sprawie prowadzonej przez okręg gospodarki rybackiej w obwodzie nr 1 rzeki Ruda.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu