Rozegrano XXIII Indywidualne Spławikowe Zawody Wędkarskie Przewodniczących Komisji Rewizyjnych Kół PZW i O K R w Katowicach

Aktualności | 2016-04-03 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 02 kwietnia 2016 r. na kanale Goczałkowickim w miejscowości Wisła Mała  rozegrano  XXIII Indywidualne Towarzyskie Spławikowe Zawody Wędkarskie Przewodniczących Komisji Rewizyjnych Kół PZW i Okręgowej Komisji Rewizyjnej w Katowicach.

Wczesnym rankiem o 7.00 otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej kolega Zygmunt Witkowski, przywitał uczestników oraz minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego naszego kol. Michała Pawlika sekretarza OKR. Przewodniczący podziękował wszystkim uczestnikom za wkład pracy wniesiony w swoich macierzystych Kołach, życzył przyjemnej atmosfery oraz sportowej rywalizacji.

Sędzia główny kolega Kazimierz Szachniewicz przedstawił regulamin i zasady obowiązujące podczas zawodów.

W tym dniu na starcie stanęło 69 zawodników , wśród grona zaproszonych gości przybyli m. innymi, wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski  , Sekretarz ZO kol. Mirosław Winiarski, członkowie Prezydium ZO kol. Gerard Plewnia, kol. Dariusz Gacek, oraz dwie panie z biura ZO kol. Iwona Galus , kol. Jadwiga Pyka.

Tegoroczne zawody przebiegły w przyjaznej atmosferze, pomimo, że poranek był dość chłodny atmosfera wśród uczestników napawała optymizmem. Po trzygodzinnej turze zawodów sędziowie przystąpili do ważenia ryb. Okazało się że wyniki zwycięzców są dość zbliżone a najczęściej łowioną rybą była płotka, leszcz , krąp.

Zawody wygrał kol. Jan Góra z koła 77 KWK Zofiówka uzyskując najlepszy wynik 7 995 pkt, drugie miejsce z wynikiem 7 885 pkt. zdobył kol. Ryszard Brąclik koło 80 Milmet-Timken-Premil,  trzecie miejsce zajął kol. Władysław Pstrucha koło 122 Trzebinia uzyskując 7 375 pkt.

Zawody przeprowadzili sędziowie:

sędzia główny kol. Kazimierz Szachniewicz, sędzia sekretarz Piotr Gołda.

sędziowie sektorowi: Krzysztof Grabowski, Jarosław Gunia

Wyniki: