Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Łuków 2016

Aktualności | 2016-06-13 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 26-29 maja najlepsi wszechstronni młodzi wędkarze rywalizowali na

II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich zorganizowanych przez okręg PZW Lublin w Łukowie.

Drużyny startujące w olimpiadach składają się z reprezentantów macierzystych okręgów. Każda drużyna składa się z  3 zawodników startujących w kategoriach do 12 , do 14 i do 16 lat.

Suma punktów w poszczególnych konkurencjach decyduje o zajętym miejscu w każdej z konkurencji. Olimpiadę wygrywa drużyna, która po 4 konkurencjach ma najkorzystniejszy wynik.

Podczas olimpiady odbyły się kolejno następujące zawody: spławikowe, zawody w wędkarstwie rzutowym, test sprawnościowy oraz test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej.

Nasz okręg reprezentowały dwie drużyny wyłonione w trakcie zawodów organizowanych przez okręg.

Już po pierwszej zimowej olimpiadzie w Stąporkowie ( okręg PZW Kielce ) wiadomo było, że nasze drużyny są dobrze przygotowane i będą się liczyły w całym cyklu tegorocznych olimpiad.

Olimpiada po uroczystym rozpoczęciu w którym udział brali wójt gminy, przedstawiciele urzędu miasta, przedstawiciele ZG PZW, okręgu PZW w Lublinie, lokalni przedsiębiorcy ruszyła na dobre.

W piątek rano odbyły się zawody spławikowe na zbiorniku „Zimna woda”. Jak się podczas nich okazało woda może zimna nie była ale na pewno trudna. Zawodnicy zmagali się z duża ilością niewymiarowej wzdręgi co szczególnie odczuli zawodnicy w sektorze U-12 gdzie wzdręga przebywała najdłużej. Po zawodach w piątek odbyła się wycieczka do muzeum i na kopiec Henryka Sienkiewicza.

Sobotę od rana rozpoczęliśmy na boisku gdzie kolejno odbywały się zawody w trójboju spinningowym a następnie konkurs sprawnościowy „tzw. piłeczki”.

Nad wodą połowiliśmy średnio, nasze drużyny po pierwszej konkurencji zajmowały III i VI miejsce i chcąc zaatakować podium wszyscy wiedzieli że trzeba to zrobić właśnie na boisku.

Mając w swoich reprezentacjach zawodników startujących w zawodach z cyklu Pucharu Polski w dyscyplinie rzutowej liczyliśmy na dobre ich występy. Pozostali zawodnicy jak to na olimpiadzie liczyli na wysokie wyniki ( padły nawet rekordy życiowe ).

Po zawodach rzutowych i teście sprawnościowym nasi zawodnicy zaczęli się przesuwać w klasyfikacjach indywidualnych i zespołowych w górę. Z jednej strony była radość osiągniętych wyników a z drugiej wszyscy wiedzieli że po obiedzie czeka nas jeszcze test wiedzy ekologiczno- wędkarskiej. Sezon zimowy poświęcaliśmy na poprawę tego elementu olimpiady bo  była to nasza pięta achillesowa. W teście oprócz poprawnych odpowiedzi liczy się czas jego zdania i zawsze jest on loterią – pisać dobrze czy szybko ? Ostatecznie nasze przygotowania się opłaciły, wyniki zostały poprawione i było już wszystko wiadomo …

Po zakończeniu zmagań miło było spojrzeć na wyniki – II drużyna naszego okręgu zajęła I miejsce a zaraz za nią uplasowała się I drużyna ( nazwy I i II są tylko porządkowe – składy zostały tak dobrane, aby obie drużyny mogły się liczyć w tegorocznym cyklu).Indywidualnie w kategorii U-12 na podium mieliśmy reprezentantów na II i III miejscu, 14 latkowie walczyli jak mogli ale do podium trochę zabrakło. W kategorii U-16 nasi reprezentanci zajęli miejsca I i II

Składy zwycięskich drużyn :

I Drużyna – Grzegorz Frank ( U-12 – III miejsce ), Natalia Rzeźnik ( U-14 – 7 miejsce ), Robert Mirek 9 U-16 – II miejsce )

II Drużyna – Kamil Szołtysik ( U-12 II miejsce ), Bartosz Staręga ( U-14 – 8 miejsce ) , Tomasz Swaryczewski ( u-16 – I miejsce )

Trener Wojciech Frank

Wyniki - OOMwSW Łuków 2016