VIII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 04 - 05.06.2016

Aktualności | 2016-06-17 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 04 – 05.06.2016 miejscowości Tarnowskie Góry odbyła się VIII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Tegorocznym organizatorem było koło PZW nr 72 Zamet, przedsięwzięciu patronowała komisja młodzieżowa  przy Zarządzie Okręgu PZW w Katowicach.

W olimpiadzie w obecności swoich opiekunów udział brało 10 drużyn  młodzieżowych kół  oraz indywidualnie 19 zawodników, łącznie uczestniczyło 49 zawodników z 11 kół naszego okręgu. Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych w konkurencjach: zawody rzutowe, zawody spławikowe, konkurs wiedzy wędkarsko-ekologicznej, test sprawnościowy.

Olimpiadę otworzyli organizatorzy prezes koła kol. Gerard Plewnia oraz sędzia główny kol. Antoni Rogulski, witając serdecznie wszystkich przybyłych, zarówno młodzież i opiekunów,życząc uczestnikom miłej atmosfery i zdobycia jak najlepszych wyników w poszczególnych konkurencjach.

Po całorocznej pracy z młodzieżą w kołach rozegrana olimpiada potwierdziła wysoki poziom o posiadanie dużej wiedzy wędkarskiej i  umiejętności praktycznych naszej młodzieży a rywalizacja w poszczególnych konkurencjach trwała do samego końca olimpiady.

Nie zabrakło też gratulacji i życzeń Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha skierowanych do naszej młodzieży który osobiście przybył na zakończenie Olimpiady.

Po dwóch dniach rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy.

Kwalifikacja końcowa do lat 12:

I m-ce Grzegorz Frank  koło nr 86 KWK Śląsk

II m-ce Kamil Szołtysik  koło nr 72 Zamet

III m-ce Wiktoria Piasecka koło nr 92 Halemba

Kwalifikacja końcowa do lat 14:

I m-ce Natalia Rzeźnik  koło nr 100 Siemianowice

II m-ce Bartosz Staręga koło nr 23 Bogucice

III m-ce Dawid Kukuwka koło nr 72 Zamet

Kwalifikacja końcowa do lat 16:

I m-ce Jakub Kloczkowski koło nr 72 Zamet

II m-ce Robert Mirek  koło nr 92 Halemba

III m-ce Szymon Kampe koło nr 13 Gliwice

Kwalifikacja drużynowa:

I m-ce  koło nr 72 Zamet 1

II m-ce koło nr  100 Siemianowice 1

III m-ce koło nr 23 Bogucice 1

Odpowiedzialny za organizację olimpiady kol. Antoni Rogulski  składa serdeczne podziękowania sponsorom, sędziom sportu wędkarskiego oraz wszystkim którzy przyczynili się do sprawnej  organizacji olimpiady.

Wyniki w załączniku

Wyniki - VIII Okręgowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich 04 - 05.06.2016

zdjęcia Antoni Rogulski

Kwalifikacja drużynowa: