Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach – 18.08.2016 r.

Aktualności | 2016-08-18 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 18 sierpnia 2016 r. o godz. 7,00 w Syryni rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Bażyna” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez koło PZW Wodzisław Śl. Uczestników spotkania przywitał prezes ZO.

W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 19 zawodników. W sektorze pierwszym zwyciężył: Lech Gorczyński wynikiem 12 030 pkt., 2. miejsce zajął Zygmunt Podufalski – 9 710 pkt., 3. miejsce zajął Jan Grund – 9 300 pkt., w sektorze drugim: zwyciężył Artur Borowski wynikiem 21 510 pkt., 2. miejsce zajął Dariusz Gacek – 8 170 pkt., 3. Gerard Plewnia – 8 090 pkt. W sumie złowiono 144,370 kg różnych gatunków ryb, które wróciły spowrotem do łowiska.

W drugiej części spotkania  rozpoczęło się posiedzenie Prezydium  Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski omówił uchwały w sprawie: wprowadzenia w kołach jednolitych wniosków i oświadczeń przy powoływaniu komisji egzaminacyjnych na kartę wędkarską; wprowadzenia jednolitych zaświadczeń o zdanym egzaminie na kartę wędkarską przeprowadzanych w kołach; zmiany zapisu pkt 9 załącznika do uchwały nr 68/2015 Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach z dnia 25.11.2015 r. Regulacje te mają na celu ujednolicenie druków wymaganych przez ustawę o rybactwie śródlądowym i składaniu podpisów przez przewodniczącego i członków zespołów egzaminacyjnych  oraz  przewodniczącego komisji egzaminacyjnej.

Wiceprezes ds. sportu Bogusław Kossowski omówił uchwałę w sprawie zmian w składzie  kolegium sędziowskiego okręgowego kapitanatu sportowego, z którego odwołano kol. Antoniego Sędzielowskiego powołując w jego miejsce kol. Aleksandrę Kurzepę z koła PZW Bytom.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski relacjonując pracę komisji organizacyjnej omówił stan przygotowań materiałów pomocniczych do przeprowadzenia walnych zgromadzeń sprawozdawczo-wyborczych w kołach oraz przygotowania założeń do ordynacji wyborczej dla kół.

Wiceprezes ds. gospodarczych  Konrad Ciura zapoznał zebranych z tokiem prac prowadzonych przez komisje gospodarczą w sprawie stanu przygotowań do wydania zezwolenia na wędkowania w 2017 r.

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogdan Kossowski wspólnie z wiceprezes ZO ds. młodzieży Zbigniewem Mośko przedstawili wyniki zawodów wędkarskich Mistrzostw Polski Kobiet i Młodzieży rozegranych na Kanale Dwory oraz drużynowych i indywidualnych  Mistrzostw Polski w dyscyplinie rzutowej w miejscowości Błonie zorganizowanych przez okręg Mazowiecki. Drużyna seniorów OKW Katowice zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski; kol. Marek Noga wywalczył indywidualny Puchar Polski; kol. Oliwia Mośko wywalczyła 3. miejsce w kat. kobiet; junior Robert Mirek zajął 4. miejsce, a kadet Sobastian Tomanek 2. miejsce.

Rzecznik dyscyplinarny kol. Tadeusz Wnorowski poinformował zebranych, że  w czasie ostatniego miesiąca wpłynęło do okręgu pięć wniosków o ukaranie naszych wędkarzy, w tym z okręgu Bielsko Biała 3 wnioski i 2 wnioski z okręgu krakowskiego. Wykroczenia dot. braku wpisów do rejestrów połowów ryb.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu