Rozegrano Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Grand Prix Polski U‐14 i U‐18 "Puchar Katowic"

Aktualności | 2016-08-30 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Na zlecenie Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, Zarząd Okręgu PZW w Katowicach zorganizował w dniach 26-28 sierpnia 2016 roku na Kanale Dwory koło Oświęcimia Ogólnopolskie Spławikowe Zawody Grand Prix Polski Kadetów  i Juniorów (U14 i U18)  „PUCHAR KATOWIC” 2016.

W piątek 26 sierpnia odbył się oficjalny trening, po którym nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów i odprawa z kierownikami drużyn.

Przybyłych powitał Wiceprezes Zarządu Okręgu ds. sportu, kol. Bogusław Kossowski. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: kol. Ryszard Seroka – sędzia główny, kol. Karol Podsiadło - zastępca sędziego głównego oraz kol. Aleksandra Kurzepa - sędzia sekretarz.

Do zawodów przystąpiło 16 kadetów i 33 juniorów.

Podczas zawodów panowała podobnie jak w roku poprzednim upalna pogoda. Łowiono z trudem uklejki i okonie. Nielicznym zawodnikom udało się dobrać do ryb średniej wielkości. Sukces dawało złowienie  jednego lub kilku dużych leszczy, co udawało się nielicznym.

W kategorii kadetów zwyciężyli:

1. Bartosz Korban - Okręg PZW Wrocław - 3 pkt.

2. Tymoteusz Plaskota -  Okręg PZW  Tarnobrzeg -5 pkt.

3. Marek Flak - Okręg PZW Katowice - 5 pkt.

W kategorii juniorów zwyciężyli:

1. Paweł Pietrucha - Okręg Mazowiecki PZW- 3 pkt.

2. Szymon Hunek -Okręg PZW Katowice - 3 pkt.

3. Mateusz Zieliński - Okręg PZW Elbląg- 5 pkt.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią po raz pierwszy na ostatnich zawodach z cyklu Gran Prix Polski ogłoszono wyniki i wręczono puchary i dyplomy w klasyfikacji indywidualnej, dyscyplinie spławikowej.

Kategoria kadeci U14

1. Paweł Tereszkowski Okręg PZW Katowice

2. Tymoteusz Plaskota Okręg PZW Tarnobrzeg

3. Wojciech Działo Okręg PZW Przemyśl