Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich „Pyrzyce 2016”

Aktualności | 2016-08-29 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 18-21 sierpnia w Pyrzycach odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich „Pyrzyce 2016”. Organizatorem Olimpiady pod patronatem Zarządu Głównego PZW był Okręg PZW w Szczecinie.

Honorowy patronat objęli: Główny Konserwator Przyrody Podsekretarz Stanu Andrzej Szweda Lewandowski, Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz Prezes Zarządu Głównego PZW Dionizy Ziemiecki.

Nasz Okręg PZW w Katowicach reprezentowały dwie drużyny w składzie trzy osobowym w trzech kategoriach wiekowych.

I drużyna w składzie:

do lat 12 kol. Grzegorz Frank, do lat 14 kol. Natalia Rzeźnik, do lat 16 kol. Robert Mirek.

II drużyna w składzie:

do lat 12 kol. Kamil Szołtysik, do lat 14 kol. Bartosz Staręga, do lat 16 kol. Tomasz Swaryczewski.

W olimpiadzie uczestniczyło 17 drużyn, zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: zawody wędkarskie w dyscyplinie spławikowej, zawody w dyscyplinie rzutowej - trójbój spinningowy, test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej oraz konkurs sprawnościowy.

Bardzo dobrze spisała się nasza młodzież w poszczególnych kategoriach wiekowych i rozegranych konkurencjach co przyczyniło się do zajęcia wysokich miejsc w klasyfikacji drużynowej:

II drużyna Okręgu PZW w Katowicach zajęła III m-ce

I drużyna Okręgu PZW w Katowicach zajęła V m-ce

Po trzech rozegranych olimpiadach w 2016 roku w kwalifikacji drużynowej nasz okręg PZW w Katowicach zajął wysokie miejsce:

II drużyna Okręgu PZW w Katowicach II m-ce

I drużyna Okręgu PZW w Katowicach III m-ce.

Wyniki końcowe w poszczególnych dyscyplinach w załączniku.

OOMwSW Pyrzyce 2016

Cykl Olimpiad 2016 klasyfikacja końcowa