Listopadowe posiedzenie Prezydium ZO

Aktualności | 2016-11-16 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W środę 16 listopada 2016 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO. W posiedzeniach uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak; przewodniczący Okręgowego Sądu Koleżeńskiego kol. Zbigniew Górski, rzecznik dyscyplinarny Tadeusz Wnorowski i Władysław Wenerski oraz gł. księgowa Iwona Galus.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański.

Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto następujące uchwały, w sprawie:

̶  odwołania na wniosek zainteresowanego kol. Jana Trybusa ze składu Komisji organizacyjnej, zatwierdzenia 4. osobowego składu komisji egzaminacyjnej koła PZW nr 46 przy SGL CARBON POLSKA SA i 4. osobowy skład komisji egzaminacyjnej koła PZW nr 65 Zabrze Makoszowy – uchwały omówił wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. Janusz Olszewski;

̶  wprowadzenia „Instrukcji postępowania z kluczami oraz zabezpieczenia pomieszczeń i obiektów siedziby Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach", ustalenia procedur gospodarowania mieniem stanowiącym własność Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego obowiązujących w siedzibie  biura Zarządu Okręgu PZW w Katowicach przy ul Wróblewskiego 35 oraz procedur kontroli ich stosowania – uchwały omówił prezes ZO Mirosław Iwański;

̶  składek i opłat, regulaminu, zezwolenia i rejestru połowu ryb łowiska specjalnego „Czarna Przemsza”, warunków wędkowania na zbiorniku Nakło Chechło, zatwierdzenia Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb na łowisku specjalnym „Bażyna” nr 654, regulaminu i cennika łowiska specjalnego „Rybnik”, zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Sazan” nr 634 położonego w miejscowości Odra przy ul. Głównej, którego gospodarzem jest Koło PZW nr 126 Odra, zatwierdzenia regulaminu łowiska licencyjnego „Herkules” nr 113 położonego w Łazach przy ul. Daszyńskiego, którego gospodarzem jest Koło PZW nr 34 Łazy;

̶  zmiany warunków połowu ryb na wodach okręgu PZW w Katowicach w 2017 r. - w Rozdziale V zmienić dotychczasowy zapis w punkcie 7 na zapis o treści: „Zakaz znakowania łowisk za pomocą plastikowych butelek, taśm, styropianu, linek, gałęzi itp. za wyjątkiem markera firmowego w postaci rur  PCV, który należy usunąć bezpośrednio po wędkowaniu, zmiany wprowadza się po interwencji właściciela zbiornika, który stwierdził zatykaniem się krat ujęcia wody pitnej pozostawionymi przez wędkarzy różnego rodzaju oznacznikami, m.in.: takimi jak butelki, gałęzie, sznury z obciążnikami utrzymującymi te przedmioty. Fakty te potwierdzali wędkarze w czasie kontroli jaką przeprowadził na akwenie właściciel wody,  zakazu wędkowania na zbiorniku Odra I-III nr 007 w porze nocnej od 1.01 do 31.12.2017 na wyznaczonym odcinku linii brzegowej (od rozebranego mostu po stronie rybaczówki do działek prywatnych).– uchwały omówił skarbnik ZO i członek Komisji gospodarczej kol. Edward Totoń.

Pełen tekst regulaminów i wymienionych łowisk zostanie przesłany do kół i zamieszczony na stronie internetowej Okręgu;

̶  nadania odznaki „Wzorowy Młody Wędkarz” członkom koła PZW nr 34 Łazy: kol. Miłoszowi  Skowron i kol. Oskarowi  Dudzie za osiąganie dobrych wyników w nauce, przestrzegania  zasad etyki wędkarskiej, aktywny udział w imprezach wędkarskich organizowanych przez zarząd koła – uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. młodzieży kol. Zbigniew Mośko.

W dalszej części obrad rzecznik dyscyplinarny okręgu kol. Tadeusz Wnorowski złożył relację z wpływu zawiadomień o wykroczeniach popełnionych na akwenach okręgu przez wędkarzy za okres od 20 października do 16 listopada 2016 r. Do okręgu wpłynęło 50 zawiadomień o popełnionych wykroczeniach przez wędkarzy, którzy nie dokonali wpisu do rejestru połowu ryb, wędkowali  na 3 wędki, nie rejestrowali w  rejestrze złowionych ryb oraz łowili niemiarowe ryby i przetrzymywali je w siatkach. Drugi rzecznik kol. Władysław Wenerski ogłosił, że w styczniu i lutym będzie prowadził w rejonach szkolenie dla rzeczników dyscyplinarnych kół.

Opiekunowie rejonów złożyli relacje ze stanu przygotowań kół do walnych zgromadzeń sprawozdawczo-wyborczych, które przebiegają w oparciu o materiały pomocnicze przygotowane przez komisję organizacyjną okręgu.

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański