Rozegrano Zawody Grand Prix Polski Puchar Wisły 2017 - Rzeka Wisła 21-23 kwiecień 2017r.

Aktualności | 2017-04-24 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

zwycięskie drużyny

W dniach 22-23.04.br., na rzece Wiśle i łowisku Moszczanica, pod patronatem Burmistrza Ustronia, odbyły się „Zawody Muchowe Grand Prix Polski „Puchar Wisły”.

W zawodach wzięło udział 125 zawodników w tym 8 juniorów. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych (wiatr, opady deszczu i śniegu), w 3 turach zawodów, złowiono łącznie 835 ryb w tym: 751 pstrągów, 74 klenie i 10 okoni.

Największą rybę zawodów wśród seniorów złowił Bartosz Rapiej z klubu „Traper Rymanów”, a wśród juniorów Eryk Szmyt z OKW Katowice.

Na uwagę zasługuje postawa „Fair Play” juniora Szymona Koniecznego, który zgłosił komisji sędziowskiej niewłaściwe wpisanie długości jednej ze złowionych przez niego ryb. Wpisana ryba była o 1 cm dłuższa od złowionej.

Ten jeden centymetr zdecydował, że Szymon zajął 2 a nie 1 miejsce w klasyfikacji końcowej. Nie trzeba chyba podkreślać, że to prawdziwie sportowa postawa!!!

Obsada sędziowska:

sędzia główny Karol Breske, zastępca sędziego  Paweł Zawisza, sędzia sekretarz Aleksandra Kurzepa, Krzysztof Hwastek

Sektorowi:

Kazimierz Szachniewicz sekt. juniorów

Henryk Matuszewski sekt. A

Kazimierz Szymala sekt. B

Grzegorz Kosin sekt. C

Wyniki zawodów:

Zawody Muchowe Grand Prix Polski Puchar Wisły 2017 kat. Junior

Zawody Muchowe Grand Prix Polski Puchar Wisły 2017 kat. Senior

Zarząd Okręgu PZW w Katowicach pragnie serdecznie podziękować sponsorom Muchowych  Zawodów GP Polski „Puchar Wisły 2017” – które odbyły się dniach 21-23-04-2017, na rzece Wisła w Ustroniu i Zbiorniku Moszcznica w Żywcu.

W szczególności podziękowania dla Pana Andrzeja Zawady – Łowisko Moszczanica i Macieja Wilka – rzeka Wisła za bezpłatne udostępnienie łowisk dla zawodników oraz dla Pani Janiny Tobiasz właścicielki Montebello Businee&Spa, za gościnność, bardzo dobre warunki zakwaterowania i smaczne posiłki.

Obsługa medialna:

Foto-video : Dariusz Gacek, Tadeusz Nieznański