Zebranie Organizacyjne Opiekunów Młodzieży Kół 2017

Aktualności | 2017-05-04 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W piątek 21 kwietnia w siedzibie Zarządu Okręgu odbyło się spotkanie opiekunów młodzieży kół naszego okręgu z przedstawicielami komisji ds. młodzieży działającej przy Zarządzie Okręgu w Katowicach. Z ramienia komisji zebranie poprowadził kol. Roman Łysiak.

Na wstępie prowadzący spotkanie przedstawił sukcesy i osiągnięcia naszej młodzieży w minionym 2016 roku – m.in :

- udział kol. Paweła Tereszkowskiego i kol. Piotra Kołodzieja reprezentantów naszego okręgu w spławikowych mistrzostwach świata U-14  (5 miejsce drużynowo),

- kol. Paweł Tereszkowski zwycięzca GPP i v-ce Mistrzostwo Polski w dyscyplinie spławikowej w kat U14,

- kol. Kamil Szołtysik indywidualne mistrzostwo polski w kat. U-14 w dyscyplinie rzutowej,

- II i III miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży w Sportach Wędkarskich,

W dalszej części zebrania poruszono sprawę organizowanego obozu szkoleniowo-wędkarskiego dla naszej młodzieży. Przedstawiony został sposób naboru uczestników obozu oraz opisano zalety takiej formy wypoczynku. Omówione zostały sprawy związane z udziałem w konkursie Młodzieżowe Koło Roku 2017 oraz zgłaszania i ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej opiekunów młodzieży kół i instruktorów szkolenia młodzieży wędkarskiej.

- kol. Zbigniew Kliszka omówił zasady organizacji spławikowych zawodów organizowanych w kategorii U16 i U20 w 2017 roku zwracając szczególną uwagę na odpowiedni dobór uczestników zgłaszanych do tych zawodów pod kątem ich samodzielności w czasie zawodów.

- kol. Andrzej Stokfisz omówił zagadnienia związane z działalnością młodzieżową w kołach i ich oceną w punktacji rocznej.

- kol. Wojciech Frank omówił dyscypliny występujące na olimpiadach wędkarskich  –  testy wiedzy z zakresu  ekologi i wędkarstwa oraz konkurencję sprawnościową.

- Kol Roman Łysiak omówił olimpiadę okręgową organizowaną w miesiącu czerwcu.

Na koniec spotkania prowadzący poinformował o organizowanych w dniu 23 września za zbiorniku Kozłowa Góra zawodach dla opiekunów młodzieży kół. Zawody zostaną rozegrane z łodzi, a na każdy rejon przypada 5 miejsc wg dyspozycji opiekunów rejonów.

Komisja Okręgowa ds. Młodzieży