Rozegrano zawody muchowe Grand Prix Okręgu ,,Wiosenny Pstrąg ’’ muchowe Mistrzostwa Okręgu w kategorii Junior

Aktualności | 2017-05-23 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 20.05.2017r. w miejscowości Ustroń na rzece Wiśle odbyły się zawody muchowe Grand Prix Okręgu ,,Wiosenny Pstrąg ’’.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn i 7 zawodników indywidualnie. Ogółem startowało 22 zawodników. Zawody były rozegrane w trzech sektorach w dwóch turach. Sędziom głównym tych zawodów był kolega Paweł Zawisza, a sekretarzem kolega Karol Breske.

W czasie trwania zawodów pogoda nie rozpieszczała zawodników (zimno-mżawka i pochmurno). Pomimo takiej pogody zawodnicy złowili w całych zawodach 104 pstrągi.

Najdłuższą rybę,  pstrąga 40cm, złowił kolega Krzysztof Błoński z koła nr 78 Jas-Mos, a najwięcej ryb, 15 sztuk,  złowił kolega Michał Borys z koła nr 18 Jastrzębie Miasto . Zawody indywidualnie wygrał kolega Michał Borys, a drużynowo koło 57 Szczakowa-Miasto.  Zawody odbyły się w miłej i towarzyskiej atmosferze.

Zawody Muchowe Wiosenny Pstrąg Okręgu rzeka Wisła 20.05.2017

W tym samym dniu odbyły się także Muchowe Mistrzostwa Okręgu  w kategorii juniorów. Zawody były rozegrane w dwóch turach,  startowało trzech zawodników, którzy złowili łącznie 11 pstrągów.

Najdłuższą rybę – pstrąga 27,1cm, złowił  Eryk Szmyt z koła 65 Zabrze-Makoszowy , a najwięcej ryb w całych zawodach, 7 sztuk, złowił Hubert Szeląg z koła 39 Olkusz Miasto.  Ten wynik pozwolił mu wygrać całe mistrzostwa. Pragnę zaznaczyć, że kolega Hubert jest samoukiem i pierwszy raz startował w zawodach muchowych.

Chciałbym podziękować kolegom: Zbigniewowi Górskiemu i Piotrowi Ostrowskiemu za pomoc w przeprowadzeniu mistrzostw i opiekę nad juniorami.

Zawody Muchowe Mistrzostwa Okręgu Juniorów rzeka Wisła 20.05.2017

Członek OKS  Karol Breske