Zarybienie naszych wód pstrągiem potokowym

Aktualności | 2017-05-25 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Na przełomie marca i kwietnia wykonano zarybienie narybkiem wiosennym 1+ pstrąga potokowego. Ryby zostały wprowadzone do następujących wód; rz. Biała, pot. Jasienica (27.03) pot Bobrówka, pot Puńcówka, rz. Olza, rz. Drama (28.03) Biała Przemsza (30.03 31.03 01.04) rz. Sztoła (31.03) Kanał Szczakowski (30.03).

Łącznie wpuszczono 25 745 sztuk narybku wiosennego. Przeciętna długość pstrągów wyniosła 6-8 cm. Ryby pochodziły z Gospodarstwa Rybackiego Ryszard Sych w Bielsku Białej oraz z ośrodka zarybieniowego PZW Kraków w Czatkowicach.

Dnia 06.04 łowisko licencyjne Czarna Przemsza zarybiono dwuletnim pstrągiem potokowym w ilości 100 kg. Ryby pochodziły z ośrodka zarybieniowego PZW Kraków w Czatkowicach.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy, członkowie Klubu RENEGAT  z Bielska Białej, strażnicy SSR, oraz pracownicy PZW.

Wszystkim uczestniczącym w zarybieniach serdecznie dziękuję

Dział GRW