Pierwsze posiedzenie Zarządu Okręgu PZW w Katowicach

Aktualności | 2017-06-27 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 27 czerwca 2017 r. o godz. 16,00 w siedzibie Okręgu PZW w Katowicach na pierwszym posiedzeniu po wyborach w dniu 25 czerwca 2017 r. zebrał się Zarząd Okręgu w składzie 31 osobowym, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Jarosław Pawlak; dyrektor biura ZO Henryk Brylski i gł. księgowa Iwona Galus.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański, który wypełniając postanowienia § 44 ust. 3 statutu PZW złożył wymagany wniosek w sprawie ukonstytuowania  się nowo wybranego zarządu na kadencję 2017 – 2020.

Powiększenie

Zarząd ukonstytuował się następująco:

1.             Na wniosek prezesa Zarządu Okręgu ustalono 12 osobowe Prezydium w skład, którego wchodzą:

̶   prezes ZO kol. Mirosław Iwański wybrany na XXXI Okręgowym Zjeździe Delegatów PZW w Katowicach w dniu 25.06.2017 r.

̶   czterech wiceprezesów,

̶   sekretarz,

̶   skarbnik,

̶   pięciu członków.

2.         Dokonano wyboru ze składu ZO Katowice:

̶  kol. Janusza Olszewskiego                - na wiceprezesa ds. organizacyjnych,

̶  kol. Edwarda Totonia                        - na wiceprezesa ds. gospodarczych,

̶  kol. Bogusława Kossowskiego          - na wiceprezesa ds. sportu,

̶  kol. Zbigniewa Mośko                       - na wiceprezesa ds. młodzieży,

̶  kol. Mirosława Winiarskiego             - na sekretarza,

̶  kol. Roberta Sito                                 - na skarbnika,

̶  kol. Andrzeja Szczęsnego                  - na członka Prezydium,

̶  kol. Henryk Bębnowicz                     - na członka Prezydium,

̶  kol. Ryszarda Chroboka                    - na członka Prezydium,

̶  kol. Dariusza Gacka                           - na członka Prezydium,

̶  kol. Krystian Sowada                        - na członka Prezydium

Pozostali członkowie zarządu pełnić będą funkcję w poszczególnych komisjach problemowych powołanych na dzisiejszym posiedzeniu, a składy osobowe zostaną ustalone i zatwierdzone uchwałą na najbliższym posiedzeniu Prezydium ZO w dniu 20 lipca 2017 r.

Powiększenie

1.         Powołano następujące komisje problemowe:

̶            komisję organizacyjną,

̶            komisję gospodarczą,

̶            komisję finansową,

̶            komisję ds. sportu (OKS)

̶            komisję młodzieżową,

̶            komisję odznak,

̶            komisję promocji i mediów.

2.         Dokonano wyboru przewodniczących komisji problemowych:

̶       kol. Janusza Olszewskiego            - przewodniczący komisji organizacyjnej,

̶       kol. Edward Totoń                          - przewodniczący komisji gospodarczej,

̶       kol. Roberta Sito                              - przewodniczący komisji finansowej,

̶       kol. Bogusława Kossowskiego      - przewodniczący komisji sportu,

̶       kol. Zbigniewa Mośko                    - przewodniczący komisji młodzieżowej,

̶       kol. Andrzeja Szczęsnego               - przewodniczący komisji odznak,

̶       kol. Dariusza Gacka                       - przewodniczący komisji promocji i mediów.

3.         Utrzymano skład personalny komisji ds. sportu  i komisji ds. młodzieży do końca 2017 r. z uwagi na zachowanie ciągłości sezonu sportowego, uzupełniony o kol. Janusza Żaka z koła PZW nr 13 Gliwice.

4.         Dokonano wyboru opiekunów rejonów:

̶            kol. Mirosław Winiarski                                           – opiekun rejonu I

̶            kol. Edward Totoń                                                    – opiekun rejonu II

̶            kol. Janusz Olszewski                                               – opiekun rejonu III

̶            kol. Zbigniew Mośko                                                – opiekun rejonu IV

̶            kol. Ryszard Chrobok                                               – opiekun rejonu  V

̶            kol. Andrzej Szczęsny                                               – opiekun rejonu  VI

̶            kol. Henryk Bębnowicz                                            – opiekun rejonu  VII

̶            kol. Krystian Sowada                                                – opiekun rejonu  VIII

Powiększenie

5.         Powołano Rzecznika Dyscyplinarnego Okręgu  w osobie:

̶            kol. Władysława Wenerskiego

W końcowej części posiedzenia omówiono zasady powoływania członków komisji problemowych według ich zainteresowań i wiedzy niezbędnej do profesjonalnego wykonywania zadań powierzonych poszczególnym komisją.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu