Rozegrano Memoriał im. Józefa Babloka

Aktualności | 2017-07-10 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 02.07.2017 na zbiorniku "Pacwowe" w Chełmie Śląskim, odbyły się okręgowe zawody spławikowe organizowane przez Okręgowy Sąd Koleżeński i Rzecznika Dyscyplinarnego ZO  "VII Memoriał Józefa Babloka".

Startowało 30 zawodników. Byli to zwycięzcy rejonowych eliminacji przewodniczących sądów kół i rzeczników kół, członkowie OSK,  Rzecznik dyscyplinarny ZO, oraz zaproszeni goście, w tym Prezes Okręgu, kol. Mirosław Iwanski.

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych osiągnięto dobre wyniki. Rybą dominującą okazał się sumik karłowaty, w tym największy 24,5 cm złowiony przez Ireneusza Grzechowiaka, zdobywcy specjalnego pucharu za tą rybę. Łącznie złowiono ponad 72 kg ryby, która oczywiście poza sumikiem wróciła bez strat do wody.

Zwycięzcą zawodów został kol. Andrzej Mierzwiak. Drugie miejsce zajęła kol. Magdalena Wieschalka, a trzecie miejsce przypadło kol. Kazimierzowi Szachniewicz.

Zawody przebiegły w atmosferze sportowej, ale i przyjacielskiej rywalizacji. Organizator pragnie podziękować gospodarzowi zbiornika, Zarządowi Koła 38 Mysłowice-Brzezinka, za wzorowe przygotowanie łowiska i pomoc w organizacji imprezy.