Odbyła się Mini Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Strefy Południowej RdsM

Aktualności | 2017-08-07 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży Polskiego Związku Wędkarskiego w Katowicach była w dniach 22-23 lipca była organizatorem I Strefowej Olimpiady Młodzieży w Sportach Wędkarskich.

Do udziału w olimpiadzie strefy południowej zgłosiły się drużyny z Okręgu PZW Bielsku-Białej, Częstochowy, Sieradza i Katowic. Gospodarzy reprezentowali członek Rady ds. Młodzieży ZG kol, Krzysztof Chwastek oraz kol. Roman Łysiak koordynator Strefy Południowej.

Pierwszego dnia rozegrane zostały zawody sprawnościowe oraz testy ekologiczno-wędkarskie które sędziował kol. Wojciech Frank i kol. Jadwiga Pyka. Dużym zainteresowaniem zawodników i trenerów cieszył się pokaz dyscypliny rzutowej (wyłączonej z rozrywek) przeprowadzony przez kol. Andrzeja i Piotra Tomanków.

Drugiego dnia rozegrane zostały zawody spławikowe na zb. Zacisze w Świętochłowicach. Łowisko zostało udostępnione i przygotowane przez Zarząd Koła w Świętochłowicach za co organizatorzy złożyli podziękowanie na ręce prezesa koła kol. Damiana Walaszka. Sędzią głównym był kol. Krzysztof Chaber.

Pomimo upalnej pogody ryby dopisały. Łowiono głównie różnej wielkości leszcze i płocie, ale trafiały się duże karasie, jazie liny i wzdręgi. Pod koniec uroczystego zakończenia olimpiady nadeszły gęste chmury i zaczął padać gwałtowny deszcz.

W podsumowaniu trzeba przyznać że zawodnicy prezentowali wysoki poziom, pomimo że nie uczestniczyli dotychczas w olimpiadach ogólnopolskich.

W testach ekologiczno-wędkarskich zwyciężyli:

- do 12 lat   kol. Oliwer Pacuda               23 pkt

- do 14 lat   kol. Maciej Jerczyński           31 pkt

- do 16 lat   kol. Bartłomiej Hebel            35 pkt

W zawodach sprawnościowych zwyciężyli:

- do 12 lat   kol. Oliwer Pacuda            162 pkt

- do 14 lat   kol. Szymon Jamróz           180 pkt

- do 16 lat   kol. Jakub Milczarek          154 pkt

W zawodach spławikowych zwyciężyli:

- do 12 lat   kol. Dawid Wrzeszcz         2920 pkt

- do 14 lat   kol. Patrycja Wrzeszcz       5030 pkt.

- do 16 lat   kol. Jakub Pakuła               4310 pkt

Największą rybę zawodów karasia 1050 pkt złowił kol. Oliwer Pacuda.

a profesjonalną wędkę do połowu uklei ufundowaną przez sponsora wylosował kol. Karol Płaszczyk.

Duże zainteresowanie olimpiadą spowodowało chęć dalszego jej kontynuowania następnych latach. Ustalono, że gospodarzem w przyszłym roku będzie Okręg PZW w Częstochowie.

Wyniki - ZSP RdsM ZG PZW 2017

Okręgowa Komisja ds. Młodzieży