Posiedzenie Prezydium ZO z udziałem Członków Honorowych PZW Okręgu PZW w Katowicach – 17.08.2017 r.

Aktualności | 2017-08-17 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 17 sierpnia 2017 r. o godz. 7,00 w Syryni rozpoczęło się coroczne spotkanie z Członkami Honorowymi PZW Okręgu w Katowicach połączone ze wspólnym wędkowaniem na akwenie „Bażyna” – łowisku licencyjnym okręgu prowadzonym przez koło PZW Wodzisław Śl.

Uczestników spotkania przywitał prezes ZO. W pierwszej części spotkania rozegrano dwusektorowe spławikowe zawody wędkarskie. W sektorze pierwszym rywalizowali między sobą Członkowie Honorowi Okręgu PZW w Katowicach, w sektorze drugim członkowie prezydium ZO i zaproszeni goście. W sumie uczestniczyło 20 zawodników.

W sektorze pierwszym zwyciężył: Zygmunt Witkowski wynikiem 5 490 pkt., 2. miejsce zajął Mirosław Iwański – 4 640 pkt., 3. miejsce zajął Edward Totoń – 2 560 pkt.,

W sektorze drugim: zwyciężył Janusz Olszewski wynikiem 9 020 pkt., 2. miejsce zajął Bogusław Kossowski – 6 660 pkt., 3. Andrzej Szczęsny – 2 700 pkt. W sumie złowiono 46,240 kg różnych gatunków ryb, które wróciły spowrotem do łowiska.

W drugiej części spotkania rozpoczęło się posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu z udziałem Członków Honorowych i zaproszonych gości. Obradom przewodniczył Prezes Zarządu Okręgu – Mirosław Iwański.

Wiceprezes ds. organizacyjnych Janusz Olszewski omówił uchwałę w sprawie: zatwierdzenia wniosku Zarządu Koła PZW Kleofas o nadanie sztandaru dla koła PZW nr 22 Kleofas zgodnie z uchwałą nr 172 Zarządu Głównego PZW z dnia 01.04.2017 r. w sprawie zasad nadawania i użytkowania Sztandaru PZW.

Wiceprezes ds. gospodarczych  Edward Totoń omówił uchwałę w sprawie: wydania wtórnika zezwolenia na amatorski połów ryb wędką na wodach Okręgu PZW w Katowicach w 2017 r. dla: członek koła PZW nr 54 Sosnowiec, który utracił zezwolenie w wyniku zagubienia dokumentów.

Wiceprezes ZO ds. sportu kol. Bogdan Kossowski wspólnie z członkiem prezydium ZO kol. Krystianem Sowadą przedstawili wyniki zawodów spławikowych  Mistrzostw świata rozegranych w Irlandii w dniach 11 – 12.08.2017 r. Kadet Paweł Tereszkowski z koła PZW nr  26 Kazimierz Górniczy wywalczył z drużyną wicemistrzostwo świata.  W kategorii U 25 Marcin Kurzepa z koła PZW nr 3 Bytom wywalczył  z drużyną brązowy medal, a  indywidualnie został II wicemistrzem świata. W Rzutowych Mistrzostwach Polski jakie odbyły się w Puławach w dniach 12 – 13 08.2017 r. Sobastian Tomanek z koła PZW nr 100 Siemianowice Śl. został II wicemistrzem Polski w trójboju rzutowym, a Tomek Swaryczewski z koła PZW nr 3 Bytom został II wicemistrzem Polski w pięcioboju rzutowym.

Rzecznik dyscyplinarny kol. Władysław Wenerski złożył sprawozdanie z ujawnionych wykroczeń popełnionych przez wędkarzy w pierwszym półroczu 2017 r. zawierające 211 zawiadomień, z których 158 przekazano do rzeczników dyscyplinarnych kół, 33 zawiadomienia przesłano do Państwowej Straży Rybackiej, 16 zawiadomień przesłano do policji, 2 zawiadomienia do Okręgu Bielsko Biała i po jednym do Okręgu PZW Lublin i Opole. Ponadto otrzymano z Okręgu PZW Kraków 4 zawiadomienia o wykroczeniu na wędkarzy katowickich, za łowienie na trzy wędki, braku zezwolenia, łowienie w nieodpowiednim miejscu oraz nie wypełnienie rejestru połowu ryb.

Mirosław Iwański

Prezes Zarządu Okręgu