Zarybienie naszych wód ” Kleniem, Brzaną, Świnką ”

Aktualności | 2017-09-08 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Dnia 25 lipca oraz 21 sierpnia 2017 wykonano zarybienie narybkiem letnim Klenia. Ryby zostały wpuszczone do następujących wód; rzeka Wisła (obwody rybackie rz. Wisła nr 1 oraz rz. Mała Wisła nr 3) rzeka Chechło, rzeka Przemsza, rzeka Biała Przemsza, rzeka Pszczynka, rzeka Ruda (obwody rybackie rz. Ruda nr 1 oraz rz. Ruda nr 3) rzeka Olza.

Łącznie wpuszczono 40 120 sztuk narybku letniego Klenia. Przeciętna długość ryb wyniosła  3 cm. Ryby pochodziły z Ośrodka Zarybieniowego Święcany należącego do Okręgu PZW  w Krośnie, oraz z Ośrodka Zarybieniowego Szczodre należącego do Okręgu PZW we Wrocławiu.

Dnia 21 sierpnia 2017 wykonano zarybienie narybkiem letnim Brzany. Ryby zostały wpuszczone do rzeki Rudy (obwód rybacki rz. Ruda nr 3).

Dnia 30 czerwca oraz 21 sierpnia 2017 wykonano zarybienie narybkiem letnim Świnki. Ryby zostały wpuszczone do następujących wód; rzeka Wisła, rzeka Biała oraz rzeka Ruda (obwód rybacki rz. Ruda nr 3).

Łącznie wpuszczono 25000 sztuk narybku letniego świnki. Przeciętna długość ryb wyniosła  3 cm. Ryby pochodziły z Ośrodka Zarybieniowego Święcany należącego do Okręgu PZW  w Krośnie oraz z Ośrodka Zarybieniowego Szczodre należącego do Okręgu PZW we Wrocławiu.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, strażnicy SSR, oraz pracownicy PZW.

Wszystkim uczestniczącym w zarybieniach serdecznie dziękuję.

Dział GRW
Wojciech Sobierajski