Spotkanie podsumowujące konkurs Młodzieżowe Koło Roku 2017

Aktualności | 2018-03-11 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 10 marca w siedzibie Okregu PZW w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące zeszłoroczny konkurs Młodzieżowe Koło Roku. O godzinie 10:00 w dużej sali spotkały się reprezentacje kół, które w ogólnej klasyfikacji zajęło pierwsze osiem miejsc.

Spotkanie rozpoczął kolega Roman Łysiak v-ce przewodniczący Komisji Młodzieżowej działającej przy Zarządzie Okręgu. Na wstępie jeszcze raz pogratulował zajętych miejsc najlepszym szkółkom i życzył sukcesów w nadchodzącym sezonie.

Następnie  razem z Przewodniczącym komisji konkursowej kolegom Andrzejem Stokfisz po przypomnieniu klasyfikacji konkursu przystąpili do dekoracji najlepszych kół.

Puchary odebrały koła w/g zajętych miejsc:.

I miejsce – koło PZW nr 72 Zamet Tarnowskie Góry

II miejsce – koło PZW nr 100 Siemianowice Śląskie

III miejsce – koło PZW nr 86 KWK Śląsk

• IV miejsce – koło PZW nr 51 Ruda Śląska

• V miejsce – koło PZW nr 3 Bytom (przedstawiciele koła byli nieobecni)

• VI miejsce – koło PZW nr 92 KWK Halemba

• VII miejsce – koło PZW nr 23 Katowice Bogucice

• VIII miejsce – koło PZW nr 47 Radzionków

Po uroczystym wręczeniu pucharów kol. Łysiak poinformował wszystkich uczestników o bieżących działaniach związanych z młodzieżą. Na szczególną uwagę zasługuje nowa inicjatywa Rady ds. Młodzieży przy ZG PZW – konkurs fotograficzny. Regulamin powinien zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

Dla wszystkich chętnych zostaną przeprowadzone eliminacje do organizowanych przez ZO Częstochowa Miniolimpiady sportowej organizowanej w Zielonej- nasz okręg będzie reprezentowany przez drużynę w której skald nie będą wchodzili zawodnicy startujący w Ogólnopolskich olimpiadach.

Kolega Wojciech Frank poinformował o rekrutacji do drużyn reprezentujących Okreg na Ogólnopolskich olimpiadach – wszyscy chętni mogą  zgłaszać do trenerów swoją chęć udziału w startach. Szczególnie poszukujemy zawodników w kategorii do lat 12.

W dalszej części spotkania prowadzono dyskusję nad bieżącymi tematami poruszanymi z sali z jednoczesnym zaznaczeniem, że tematy dotyczące bieżących spraw związanych m.in. z nowym regulaminem konkursu zostaną wyjaśnione na spotkaniu z opiekunami młodzieży.

Komisja Młodzieżowa