XXVIII Ogólnopolski Turniej Halowy w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach

Aktualności | 2018-03-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 24 marca reprezentacja naszego okręgu wzięła udział w XXVIII Ogólnopolskim Turnieju Halowym w Castingu o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Kielcach. Nasz okręg reprezentowało 4 juniorów i 3 kadetów. Jak się okazało na miejscu zawody w tym roku miały rangę międzynarodowych za sprawą startujących w zawodach kolegów z Ostravy i Frydek Mistek.

Zawody odbyły się w hali sportowej w miejscowości Busko Zdrój.

Po otwarciu zawodów, które nastąpiło o godzinie 9:00 przez Burmistrza Buska-Zdrój oraz V-ce Prezesa Okręgu PZW w Kielcach zawodnicy przystąpili do rywalizacji.

Kadeci rozegrali zawody w trójboju spinningowym a juniorzy dodatkowo rozegrali konkurencje nr 1 – mucha cel. W kategoriach senior, kobieta i dla chcących juniorów przeprowadzona została również konkurencja nr 8 – multi cel 18g. Konkurencja nr 5 – odległość spinningowa została rozegrana nowym ciężarkiem 1,9 gr przypominającym normalny ciężarek do rzutów wykonanym w technologii druku 3D.

Po rozegranych zawodach w konkurencjach nr 3 i nr 4 wyłonieni zostali najlepsi zawodnicy którzy startowali w finałach konkurencji.

Nasz okręg w finałach reprezentowali:

W kategorii kadet w finale Skisha i Arynberga :

- Kamil SZOŁTYSIK – zwycięzca obu finałów

- Grzegorz FRANK

W kategorii junior:

Finał Arynberga :

- Robert MIREK

- Sebastian TOMANET

W generalnych klasyfikacjach zawodów ogółem wystartowało 65 zawodników.

Na reprezentanci zajęli następujące lokaty :

Kategoria kadet:

- Kamil SZOŁTYSIK – 1 miejsce