Odbyły się zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym

Aktualności | 2018-09-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 21 – 23. 09.2018 r. w Kędzierzynie Koźlu na rzece Odrze odbyły się zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym, Puchar Odry. Organizatorem zawodów na zlecenie GKS przy Zarządzie Głównym PZW w Warszawie był Okręg PZW w Katowicach. Swoim patronatem zawody objęła Prezydent Miasta Kędzierzyn - Koźle Pani Sabina Nowosielska. W zawodach brało udział 15 drużyn w 5 osobowych składach oraz 13 zawodników indywidualnych.

Piątkowy oficjalny trening pokazał iż łowisko jest nieprzewidywalne, na jednych stanowiska można było złowić jedynie uklejki, na innych łowiono piękne leszcze, brzany, klenie i jazie. Niejednemu zawodnikowi ryby zrywały zestawy.

Sobota, pierwszy dzień zawodów. O godz. 7.00 odbyło się losowanie stanowisk, po czym zawodnicy udali się na wylosowane wcześniej stanowiska. O godz. 10: 00 sędzia główny zawodów Ryszard Seroka dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Po 4 godzinnej turze okazało się kto miał więcej szczęścia przy losowaniu i kto obrał lepszą taktykę, chociaż nie wszystkie stanowiska obfitowały w duże ryby.  Największy wynik 1 tury zawodów odnotował kol. Wiktor Walczak 30675 pkt. w sektorze B1, a najmniejszym wynikiem było 215 pkt.

Na prowadzenie po 1 turze wyszła drużyna Traper Siedlce a indywidualnie kol. Wiktor Walczak z klubu Traper Siedlce

Wszyscy zawodnicy szykowali się już na niedzielną 2 turę. Wiadomo już było, które stanowiska są lepsze, a które gorsze, na których należy nastawić się na łowienie małych uklei, a gdzie przygotować grubsze zestawy. Losowanie o godz. 7:00, wszyscy w napięciu czekali, komu los da więcej szczęścia.

Jak się później okazało wyniki przerosły wszelkie wyobrażenia. Na niektórych stanowiskach „zaparkowały” ogromne leszcze, brzany, które robiły wyniki zawodników.  Najwięcej brzan złowili zawodnicy w sektorze E, a największy wynik zawodów na leszczach uzyskał kol. Szymon Ciesielski z klubu WKS BOLAND Rzeszów 68160 pkt. w sektorze A2.

Zwycięzcą zawodów o Puchar Odry w Kędzierzynie Koźlu została drużyna klubu TRAPER Siedlce a w klasyfikacji Indywidualnej kol. Wojciech Kamiński z klubu Traper Siedlce.

Ogółem w zawodach złowiono: w 1 turze 432 215 pkt, w 2 turze 578 710 pkt. a w całych zawodach, 1 010 925 pkt. co można nazwać rekordowym osiągnięciem na skalę kraju.

Spławikowe GPP Puchar Odry 21-23.09.2018

Statystyka złowionych ryb