Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Odbyły się zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym

Aktualności | 2018-09-26 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

  

 

W dniach 21 – 23. 09.2018 r. w Kędzierzynie Koźlu na rzece Odrze odbyły się zawody wędkarskie z cyklu Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym, Puchar Odry. Organizatorem zawodów na zlecenie GKS przy Zarządzie Głównym PZW w Warszawie był Okręg PZW w Katowicach. Swoim patronatem zawody objęła Prezydent Miasta Kędzierzyn - Koźle Pani Sabina Nowosielska. W zawodach brało udział 15 drużyn w 5 osobowych składach oraz 13 zawodników indywidualnych.

 

 

Piątkowy oficjalny trening pokazał iż łowisko jest nieprzewidywalne, na jednych stanowiska można było złowić jedynie uklejki, na innych łowiono piękne leszcze, brzany, klenie i jazie. Niejednemu zawodnikowi ryby zrywały zestawy.

 

Sobota, pierwszy dzień zawodów. O godz. 7.00 odbyło się losowanie stanowisk, po czym zawodnicy udali się na wylosowane wcześniej stanowiska. O godz. 10: 00 sędzia główny zawodów Ryszard Seroka dał sygnał do rozpoczęcia rywalizacji. Po 4 godzinnej turze okazało się kto miał więcej szczęścia przy losowaniu i kto obrał lepszą taktykę, chociaż nie wszystkie stanowiska obfitowały w duże ryby.  Największy wynik 1 tury zawodów odnotował kol. Wiktor Walczak 30675 pkt. w sektorze B1, a najmniejszym wynikiem było 215 pkt.

 

Na prowadzenie po 1 turze wyszła drużyna Traper Siedlce a indywidualnie kol. Wiktor Walczak z klubu Traper Siedlce

 

Wszyscy zawodnicy szykowali się już na niedzielną 2 turę. Wiadomo już było, które stanowiska są lepsze, a które gorsze, na których należy nastawić się na łowienie małych uklei, a gdzie przygotować grubsze zestawy. Losowanie o godz. 7:00, wszyscy w napięciu czekali, komu los da więcej szczęścia.

 

Jak się później okazało wyniki przerosły wszelkie wyobrażenia. Na niektórych stanowiskach „zaparkowały” ogromne leszcze, brzany, które robiły wyniki zawodników.  Najwięcej brzan złowili zawodnicy w sektorze E, a największy wynik zawodów na leszczach uzyskał kol. Szymon Ciesielski z klubu WKS BOLAND Rzeszów 68160 pkt. w sektorze A2.

 

Zwycięzcą zawodów o Puchar Odry w Kędzierzynie Koźlu została drużyna klubu TRAPER Siedlce a w klasyfikacji Indywidualnej kol. Wojciech Kamiński z klubu Traper Siedlce.

Ogółem w zawodach złowiono: w 1 turze 432 215 pkt, w 2 turze 578 710 pkt. a w całych zawodach, 1 010 925 pkt. co można nazwać rekordowym osiągnięciem na skalę kraju.

 

 

  Spławikowe GPP Puchar Odry 21-23.09.2018

 

  Statystyka złowionych ryb


 

 

 

 

 

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama