Odłowy i Zarybienie zbiornika Łąka w Porębie 20.10.2018

Aktualności | 2018-10-21 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W sobotę dnia 20.10.2018r. od wczesnych godzin ranka na stawie hodowlanym „Lipczyk” w Pszczynie gospodarza Koła PZW nr 44 Pszczyna zostało przeprowadzone odłów ryb.

Koło PZW nr 44 Pszczyna na stawie Lipczyk prowadzi hodowlę ryb karpia oraz gospodarkę rybacko-wędkarską na zbiorniku Łąka-Poręba i rzece Pszczynka, zarybiając te wody wspólnie z Zarządem Okręgu PZW w Katowicach.

W tegorocznych pracach przy odłowach ryb pod przewodnictwem prezesa koła Kazimierza Kowalika uczestniczyli wędkarze członkowie koła, Zarzadu Koła,  Komisji Rewizyjnej Koła oraz strażnicy Społecznej Straży Rybackiej.

Po odłowieniu, ryby zostały odpijane w płuczce ze świeżą dobrze natlenioną wodą, Podczas sortowania oddzielono ryby stosunkowo niewielkich rozmiarów, nie nadające się jeszcze na rybę handlową oraz rozdzielono ryby różnych gatunków.

Po zważeniu ryb w ilości 1270 kg karpia kroczek oraz 1000 kg karp trzyletni, około godz. 12.30 w obecności przedstawiciela Okręgowej Komisji Rewizyjnej PZW w Katowicach oraz Społecznej Straży Rybackiej Okręgu PZW w Katowicach ryb zostały przetransportowane w natlenionych basenach z wodą  i wpuszczone do zbiornika ogólnodostępnego nr. 005 Łąka w Porębie.

Podziękowania wszystkim zaangażowanym, szczególnie wędkarzy członków koła za trud i poświęcenie swojego czasu w corocznych odłowach ryb i zarybieniu zbiorników.

fot.video J. Pawlak