Posiedzenie Prezydium Zarządu Okręgu PZW w Katowicach - 03.01.2019 r.

Aktualności | 2019-01-03 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W czwartek 3 stycznia 2019 r. o godz. 16.00 w siedzibie Okręgu odbyło się posiedzenie Prezydium ZO, w którym uczestniczyli zaproszeni goście: przewodniczący i sekretarz Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski i kol. Jarosław Pawlak; rzecznik dyscyplinarny Władysław Wenerski i Wojciech Jędrysik oraz dyrektor biura ZO Henryk Brylski.

Posiedzenia otworzył prezes Zarządu Okręgu kol. Mirosław Iwański.

Na posiedzeniu Prezydium ZO podjęto 4 uchwały w sprawie:

- powołania  składów komisji egzaminacyjnej kół PZW nr 48 Radlin i nr 57 Szczakowa Miasto.– uchwałę omówił wiceprezes ZO ds. organizacyjnych kol. J. Olszewski,

- zatwierdzenia regulaminu łowisk licencyjnych nr 202 „Łęg” i nr 222 „Zalewisko I i II”  położonych w Jaworznie przy ul. Promiennej na terenie Leśnictwa Podłęże, którego gospodarzem jest Koło PZW nr 106 OSP Dąbrowa Narodowa w Jaworznie,

- zakupu garażu typu „blaszak” na potrzeby Społecznej Straży Rybackiej za cenę ok. 5.000,00 zł wraz z wykonaniem montażu w miejscowości Zator – Spytkowice – uchwały omówił dyrektor biura ZO kol. Henryk Brylski,

- zatwierdzenia pozytywnie zaopiniowanych przez Komisję finansową preliminarzy budżetowych kół na rok 2019, sporządzone przez zarządy kół – uchwały omówił skarbnik ZO kol. Robert Sito.

W dalszej części obrad omówiono 17 projektów porozumień międzyokręgowych, z okręgami: Białystok, Bydgoszcz, Elbląg, Jelenia Góra, Kalisz, Legnica, Lublin Olsztyn, Opole, Radom, Siedlce, Sieradz, Słupsk, Szczecin, Toruń, Wałbrzych i Wrocław, które wyraziły wstępną gotowość do ich zawarcia pod warunkiem, że nie będą one naruszać interesów okręgów uczestniczących w porozumieniu.

Porozumienia w szczególności dotyczą wędkarzy przebywających tymczasowo na terenie działania umawiających się okręgów.

Przewodniczący komisji problemowych przedstawili ustne informacje ze swoich prac, m.in. przewodniczący komisji organizacyjnej kol. Janusz Olszewski w swojej wypowiedzi stwierdził, że nie wszystkie koła wywiązały się z prowadzonej inwentaryzacji pieczęci jakimi dysponują zarządy kół i zastosowania się do uaktualnienia wymiarów i ich treści zgodnych z uchwałą nr 97 ZG PZW z dnia 30.03.2001 r., w sprawie godła, barw i pieczęci Polskiego Związku Wędkarskiego. Nie wywiązanie się z tych zaleceń będą one miały wpływ na ocenę pracy kół w 2019 r.

Przewodniczący komisji finansowej kol. Robert Sito składając informację z jej prac ocenił pozytywnie przedłożone do zaopiniowania sporządzone przez skarbników preliminarze kół, które w 100% zostały złożone w terminie i zatwierdzone przez Prezydium Zarządu Okręgu. Ponadto zaznaczył o trwających intensywnie pracach nad sporządzeniem bilansu okręgu za 2018r.

Rzecznicy dyscyplinarni kol. Władysław Wenerski i kol. Wojciech Jędrysik oraz przewodniczący komisji organizacyjnej omówili prowadzone postępowania wyjaśniające i sprawdzające w sprawach konfliktów jakie zaistniałych w kole PZW nr 78 Jas-Mos zmierzające do ich zażegnania zgodnie z obowiązującymi w Związku przepisami.

Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej kol. Zygmunt Witkowski przedstawił w zarysie plan pracy zaznaczając, że w bieżącym roku dokonana będzie wszechstronna kontrola oceny kół jaką prowadzi zarząd okręgu.

Prezes ZO Mirosław Iwański wspólnie z dyrektorem biura ZO kol. Henryk Brylski omówili konieczność posiadania przez wszystkich członków zarządu okręgu podpisów elektronicznych niezbędnych do podpisywania sprawozdań finansowych, które będą kierowane drogą elektroniczną od bieżącego roku do urzędu skarbowego i sądu gospodarczego. W tej sprawie będzie przez okręg udzielona stosowna pomoc przy ich uzyskiwaniu.

Prezes Zarządu Okręgu

Mirosław Iwański