Informacja dotycząca utworzenia patrolu Straży Rybackiej w dolinie Karpia

Aktualności | 2019-03-27 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

zobacz             zobacz

DOFINANSOWANIE Z PROGRAMU OPERACYJNEGO – „RYBACTWO I MORZE”

Miło nam poinformować iż biorąc pod uwagę bezpieczeństwo naszych wód, Okręg PZW w Katowicach powziął starania by utworzyć Patrol Straży Rybackiej w rejonie Zatora który zadba przede wszystkim o zabezpieczenie odcinka Rzeki Wisły na którym OPZW Katowice prowadzi gospodarkę rybacką.

Tym samym by zminimalizować koszty utworzenia takiego patrolu, w 2016 roku rozpoczęto starania o dofinansowanie ze środków Unijnych co poskutkowało w dniu 20.06.2017 roku poprzez Lokalną Grupę Działania w Zatorze złożeniem wniosku o dofinansowanie na zakup niezbędnego sprzętu.

Procedura wyboru z pośród wszystkich złożonych wniosków została zakończona pod koniec 2018 roku gdzie poinformowano, iż OPZW Katowice uzyskało odpowiednią ilość punktów i otrzyma dofinansowanie na zakup sprzętu dla Patrolu Straży Rybackiej tj.

samochód terenowy Suzuki Vitara 4x4

łódz

silnik do łodzi Suzuki 25 km

przyczepa do transportu łodzi

2 sztuki fotopułapki z GSM

Umowę w zakresie realizacji zadania podpisano w dniu 28.06.2018 r. w UMWM Kraków.

Okręg PZW w Katowicach zakupił w/w sprzęt i wprowadził do służby w dniu 01.01.2019 roku.

W dniu 06.12.2018 r. został złożony wniosek końcowy o płatność.

Patrol Straży ma swoją siedzibę w Spytkowicach na ulicy Zamkowej 12 oraz pod adresem Spytkowice ul. Wadowicka 109. Teren działania – obszar LGD Zator.

Osoba do kontaktu w Spytkowicach – Adam Niemczyk tel.  695 032 014

Wszystkie informacje dotyczące działań związanych z operacją będą umieszczane w zakładce Straż Rybacka Spytkowice.