Ogólnopolska Halowa Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich-Pińczów 26.01.2019

Aktualności | 2019-01-28 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Nowy rok – nowe wyzwania. Na arenie ogólnopolskiej nasza młodzież już od kilku lat rozpoczyna zmagania na Ogólnopolskiej Zimowej Olimpiadzie w Sportach Wędkarskich. Po raz piąty na zaproszenie Okręgu PZW w Kielcach zawitaliśmy na ziemi kieleckiej aby rozegrać zawody sprawnościowe, zawody w trójboju rzutowym oraz wykazać się wiedzą w teście ekologoczno-wedkarskim.

W naszym okręgu młodzież bardzo angażuje się w sport, chętnie uczestniczy w przygotowaniach do olimpiad co pokazują zwiększając się ilości osób startujących w eliminacjach. Decyzją komisji młodzieżowej w tegorocznym cyklu olimpiad reprezentowały nas będą trzy drużyny ( trzecia niepełna ).

W kład reprezentacji weszły następujące osoby :

U12 :

Marcin FRANK                     - koło PZW nr 86 KWK Śląsk

Krzysztof Dworaczek           - koło PZW nr 72 ZAMET

Maksymilian Duda               - koło PZW nr 51 Ruda Śląska

U14 :

Kamil SZOLTYSIK               - koło PZW nr 72 ZAMET

Grzegorz FRANK                 - koło PZW nr 86 KWK Śląsk

Bartosz MIREK                     - koło PZW nr 92 Halemba

U16:

Dominik CHABER               - koło PZW nr 68 Zebrzydowice

Paweł DĄBROWSKI            - koło PZW nr 23 Katowice Bogucice

Tegoroczną olimpiadę rozpoczęliśmy od testu wiedzy ekologiczno–wędkarskiej. Trzeba przyznać, że koledzy z okręgu PZW w Zielonej Górze pokazali nam jak należy się przygotować do olimpiady – zdobywając pięć punktów bezapelacyjnie wygrali tę konkurencję.  Pierwsza drużyna Katowic uplasowała się na drugim miejscu w tej konkurencji a jej wszyscy zawodnicy napisali test z maksymalna ilością punktów jednak o zajmowanych miejscach decydowała kolejność oddanych testów. Nasza druga drużyna po pierwszej konkurencji zajmowała szóstą lokatę a niepełna drużyna Katowice III zajmowała miejsce przedostatnie. Po zakończonych testach należało się przygotować do jutrzejszych konkurencji rozgrywanych na hali sportowej.

Po nocnym odpoczynku ( albo spotkaniach w gronie znajomych z którymi spotykamy się kilka razy w roku) rano przystąpiliśmy do konkurencji nr 4 – zawodów sprawnościowych. Jak się okazało po zawodach forma naszej reprezentacji była wyśmienita – pierwsza drużyna wygrała tę konkurencję ze sporą przewagą nad kolejnymi drużynami, drużyna druga zajęła ponownie drugie miejsce a drużyna trzecia podniosła się na miejsce nr 12.

O wszystkim miały decydować tzw rzuty czyli trójbój spinningowy. Rozpoczęliśmy go konkurencją nr 4 – rzutami do tarczy Arynberga a następna w kolejności była konkurencja nr 3 skish. Po dwóch konkurencjach nastąpiła przerwa na obiad po którym wróciliśmy na hale aby dokończyć zawody w konkurencji nr 5 odległości 7,5g a właściwie specjalnie przygotowanym ciężarkiem na hale o wadze ok 2 g. Ta konkurencja trójboju jak, że nie jest przez nas ćwiczona na hali budziła najwięcej obaw. Po zakończonych zawodach już wszystko było prawie jasne, w pamięci były obliczane punkty i lokaty i nastąpiło wyczekiwanie na oficjalne wyniki a te dla Katowic były takie jakich oczekiwaliśmy.

Znając możliwości naszych zawodników i konstrukcje drużyn na tegoroczną olimpiadę zawodnicy spełnili pokładane w nich oczekiwania.

W kategorii U12 :

Marcin FRANK                                   1 miejsce

Krzysztof DWORACZEK                10 miejsce

Maksymilian DUDA                         14 miejsce

W kategorii U14 :

Kamil SZOŁTYSIK                          1 miejsce

Grzegorz FRANK                            2 miejsce

Bartosz MIREK                                6 miejsce

W kategorii U16 :

Dominik CHABER                           3 miejsce

Paweł DĄBROWSKI                        7 miejsce

W klasyfikacji drużynowej :

Katowice I w składzie:

Marcin FRANK, Kamil SZOŁTYSIK, Dominik CHABER 1 miejsce

Katowice II w składzie:

Krzysztof DWORACZEK, Grzegorz FRANK, Paweł DĄBROWSKI  5 miejsce

Katowice III w składzie:

Maksymilian DUDA, Bartosz MIREK 12 miejsce

Za nami pierwsza z cyklu trzech olimpiad, nasza młodzież pokazała że chce walczyć – dziękujemy zawodnikom, opiekunom w kolach i kadrze trenerskiej w skaldzie kol. Roman Łysiak, kol. Andrzej Stokfisz, kol. Wojciech Frank i ostatnio dołączył do „sztabu” wychowanek olimpiad jako zawodnik a teraz już jako trener kol. Robert Mirek którzy cały rok pracują nad przygotowaniem naszych zawodników do reprezentowania Okręgu na arenie ogólnopolskiej.

Wyniki olimpiady w załączeniu.

Komisja ds. młodzieży