Zarybienie pstragiem potokowym 6-10.04.2019 r.

Aktualności | 2019-04-18 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 6 do 10 kwietnia 2019 r. wykonano zarybienie materiałem pstrąga potokowego ( narybek wiosenny 1+) w łącznej ilości 24 350 szt.

Zarybiono następujące wody: rz. Biała Przemsza z dopływami, rz. Sztoła, rz. Biała, pt. Jasienica, pot. Puńcówka, pot. Bobrówka, rz. Olza, rz. Drama, kanał Szczakowa.

Pstrągi potokowe pochodziły z gospodarstwa Rybackiego w Bielsku Białej – Olszówka. Przeciętna długość pstrąga 8-12 cm, ryby w bardzo dobrej kondycji, nie odnotowano strat w transporcie.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, przedstawiciele Zarządów Kół i Okręgu,  członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Białej Przemszy,  członkowie Klubu Renegat,  Straż SSR oraz pracownicy.

Wszystkim osobom którzy brali czynny udział w zarybieniu serdecznie dziękuję i zapraszam do brania czynnego udziału w pozostałych zarybieniach.

Dział GRW