Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach wędkarskich Gdańsk Świbno 2019

Aktualności | 2019-05-15 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 9-12 maja w Gdańsku Świbnie została rozegrana Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach wędkarskich. Nasz Okręg reprezentowały trzy reprezentacje pod opieką kadry trenerskiej w składzie : kol. Roman Łysiak – kierownik reprezentacji, kol. Andrzej Storfisz – trener, kol. Wojciech Frank – trener, kol. Robert Mirek – trener.

Składy reprezentacji wyglądały następująco:

I drużyna

U12 – Marcin Frank, U14 – Kamil Szołtysik, U16 – Dominik Chaber

II drużyna

U12 – Krzysztof Dworaczek, U14 – Grzegorz Frank, U16 – Paweł Dąbrowski

III drużyna

U12 – Maksymilian Duda, U14 – Bartosz Mirek, U16 – Dawid Świerc

Długa droga do Gdańska minęła nam szybko i spokojnie a po przyjeździe nad morze szybko się zadomowiliśmy w kampingach i był czas na przywitania i pogaduchy. Po uroczystym rozpoczęciu olimpiady wszyscy przystąpili do przygotowania się do zawodów spławikowych mających rozegrać się następnego dnia. Jako że Kanał Śledziowy to trudna woda na której wszystko jest możliwe trzeba było starannie opracować taktykę i omówić ją z zawodnikami.

Piątek rano pobudka o 5: 30 – sprawdzamy pogodę – nie było źle. Prognozowane opady się nie sprawdzały.

Po przybyciu nad wodę przystąpiliśmy do zawodów. Ryby początkowo nie chciały zbytnio współpracować, nastawienie się na uklejki sprawdzało się tylko w niektórych przypadkach a najczęściej odławiana rybą był okoń ( najczęściej niemiarowy). Wraz z upływem czasu coraz częściej łowiono płocie, krąpie a czasami leszcze i liny. Po trzech godzinach zawodów znani byli pierwsi zwycięzcy konkurencji nr 1.

Drużyny naszego okręgu w zawodach spławikowych zajęły III, IV i V miejsce.

Indywidualnie najlepszymi zawodnikami w kategoriach zostali:

U12Marcin Frank – II miejsce

U14 Bartosz Mirek – zwycięzca sektoru

U16 Dawid Świerc – III miejsce

Po zawodach nastąpił czas wolny – nasz okręg wyjechał na starówkę Gdańska aby przyjemne połączyć z pożytecznym i zobaczyć „kawałek świata”.

Kolejny dzień miał wszystko wyjaśnić – na ten dzień zaplanowano trzy pozostałe konkurencje. Najpierw zawody rzutowe po nich piłeczki a na sam koniec konkurencja której nie można odliczyć ( tak jak jeden z trzech pierwszych) – test wiedzy ekologiczno wędkarskiej.

Zawody w trójboju rzutowym sa chyba najbardziej emocjonalne – nastroje i wyniki zmieniają się jak w kalejdoskopie. Chwile szczęścia przeplatają się z chwilami smutku i złości. Trzeba jeszcze nadmienić, że nadmorski wiatr tego dnia również miał duży wpływ na wyniki zawodów.

Reprezentacje naszego okręgu zajęły w trójboju rzutowym III, VII i XI miejsce.

W konkursie sprawnościowym nasze reprezentacje zajęły I, IX i XIII miejsce.

Ostatnia konkurencją był test wiedzy. Jak już wcześniej pisałem test wiedzy był jedyną konkurencją której nie można było odliczyć – najsłabszy wynik pozostałych konkurencji został odliczony.

W teście wiedzy nasze reprezentacje zajmowały miejsca III, VII i XII.

Po teście wszystko było już jasne. Trwały nerwowe obliczenia kto kogo wyprzedzi a kto został pokonany, czasami był remis i decydowały „małe punkty”.

Ostatecznie nasi reprezentanci uplasowali się na na stępujących pozycjach:

U12

Marcin Frank                     koło PZW nr 86 KWK Śląsk     2 miejsce

Krzysztof Dworaczek       koło PZW nr 72 ZAMET         12 miejsce

Maksymilian Duda           koło PZW nr 51 RUDA ŚL      16 miejsce

U14

Kamil Szołtysik                koło PZW nr 72 ZAMET            1 miejsce

Bartosz Mirek                   koło PZW nr 92 HALEMBA      4 miejsce

Grzegorz Frank                koło PZW nr 86 KWK ŚLĄSK   5 miejsce

U16

Dawid Świerc             koło PZW nr 108 MIASTECZKO ŚL  5 miejsce

Dominik Chaber         koło PZW nr 68 ZEBRZYDOWICE    7 miejsce

Paweł Dąbrowski       koło PZW nr 23 BOGUCICE             13 miejsce

Drużynowo:

KATOWICE I                       - 2 miejsce

KATOWICE III                    - 8 miejsce

KATOWICE II                     - 9 miejsce

wyniki:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Gdańsk 2019

Przed nami ostatnia trzecia olimpiada, która zostanie rozegrana w terminie 1-4 sierpnia na terenie okręgu Zielona Góra.

Komisja ds. Młodzieży