XI Okręgowa Olimpiada w Sportach Wędkarskich

Aktualności | 2019-06-18 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 15 czerwca 2019 r. odbyła się w Siemianowicach Śląskich XI Okręgowa Olimpiada w Sportach Wędkarskich, której organizatorem było koło PZW nr 100 Siemianowice Śląskie. O godzinie 7: 00 sędzia główny kol. Dariusz Sobota przywitał uczestników olimpiady, opiekunów, trenerów oraz sędziów i rodziców, omówił zasady rywalizacji i rozpoczął zawody. Od razu ze względu na zapowiadane upały wraz z trenerami uzgodniono skrócenie zawodów spławikowych do 2 godzin. Z późniejszej perspektywy okazało się ot bardzo słuszną decyzją ze względu na samopoczucie i bezpieczeństwo zawodników.

Podczas zawodów spławikowych poznać można było różnorodny rybostan stawu Rzęsa – łowiono plocie, wzdręgi, okonie, krąpie ale również sumiki karłowate. Niestety – ryby na niektórych stanowiskach nie chciały współpracować, czego wynikiem było kilka zer.

Od razu po zawodach spławikowych wszyscy uczestnicy olimpiady napisali test wiedzy ekologiczno-wędkarskiej. Wiedza naszych najmłodszych wędkarzy była zróżnicowana.

Po testach udało się jeszcze rozegrać konkurencję trójboju rzutowego – Arynberg a następnie wszyscy wzmocnili się przed kolejnymi konkurencjami jedząc obfity posiłek.

Wzmocnieni obiadkiem dokończyliśmy konkurencje celowe skish’a a następnie przystąpiliśmy do konkurencji „ siłowych”. Dla niektórych zawodników 25 rzutów piłeczką do tarczy przy temperaturze powyżej 30 st to już wyczyn a tu jeszcze były one punktowane …

Na zakończenie olimpiady rozegrana została ostatnia konkurencja trójboju – odległość rzutowa. Po jej rozegraniu wszyscy oczekiwali już podsumowania i ostatecznych wyników.

W kategorii U12:

1 miejsce   Marcin Frank                    koło PZW nr 86 KWK Śląsk

2 miejsce   Krzysztof Dworaczek      koło PZW nr 72 ZAMET

3 miejsce   Maksymilan DUDA         koło PZW nr 51 Ruda Śl

U14

1 miejsce         Bartosz Mirek             koło PZW nr 92 Halemba

2 miejsce         Grzegorz Frank          koło PZW nr 86 KWK Śląsk

3 miejsce         Kamil Ekiert                koło PZW nr 23 Bogucice

U16

1 miejsce         Kamil Szołtysik          koło PZW nr 72 ZAMET

2 miejsce         Paweł Dąbrowski       koło PZW nr 23 Bogucice

3 miejsce         Dawid Świerc             koło PZW nr 108 Miasteczko Śl

W klasyfikacji drużynowej:

1 miejsce                     Koło PZW nr 92 Halemba

2 miejsce                     Koło PZW nr 86 KWK Śląsk

3 miejsce                     Koło PZW nr 72 ZAMET

Wyniki:

XI Okręgowa Olimpiada w Sportach Wędkarskich 15.06.2019 Siemianowice Śląskie

W imieniu uczestników Komisja ds. Młodzieży dziękuje kołu PZW 100 Siemianowice Śląskie za wzorowe przeprowadzenie zawodów.

Komisja ds. Młodzieży