Zarybienie wód okręgu węgorzem 2019

Aktualności | 2019-07-05 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

22 maja oraz 11 i 25 czerwca 2019 r. wykonano zarybienie narybkiem podchowanym oraz obsadowym węgorza.

Ryby zostały wprowadzone do następujących zbiorników w obwodach rybackich:

Łąka - 34 kg, Chechło - 9,5 kg, Pogoria I - 11,3 kg, Kozłowa Góra - 55,2 kg, Rogoźnik I - 4,3 kg, Przeczyce - 45 kg, Rogoźnik II - 7,5 kg, Wolbromski - 6 kg, Kuźnica Warężyńska - 35 kg, Pogoria II - 5,6 kg, Pogoria III – 23,1kg, Rybnik – 96 kg, Gzel – 20 kg, Pniowiec – 20 kg, Dzierżno Małe – 9 kg, Pławniowice Duże – 32,5, Pławniowice Małe 3 kg,

Ponadto, narybek węgorza trafił do zbiorników  będących pod opieką Kół PZW:

Stawy Halemba, Kajakowy-Dolina Trzech Stawów, Dziećkowice, Paprocany, Chechło-Nakło, Kasia, Sosina, Żarki, Wesoła Fala oraz inne mniejsze zbiorniki.

Łącznie wpuszczono 615 kg narybku podchowanego węgorza. Przeciętna długość narybku węgorzy wynosiła 7-15 cm. Ryby pochodziły z Gospodarstw Rybackich w Suwałkach - Ruciane Nida oraz Grupa Aqua z Olsztyna.

W zarybieniu uczestniczyli wędkarze, członkowie zarządów kół, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej oraz pracownicy PZW.

Wszystkim uczestniczącym w zarybieniach serdecznie dziękuję

Dział GRW