Zarybienie wód okręgu narybkiem letnim sandacza 2019

Aktualności | 2019-07-05 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W maju i czerwcu 2019 r. wykonano zarybienie narybkiem letnim sandacza.

Ryby zostały wprowadzone do następujących zbiorników; Rybnik - 260 tys. szt, Gzel - 20 tys. szt, Pniowiec - 20 tys. szt, Kozłowa Góra -150 tys. szt, Przeczyce - 120 tys. szt, Wolbromski - 6 tys. szt, Łąka - 70 tys. szt, Dzierżno Małe - 85 tys. szt, Pławniowice Małe - 3 tys. szt, Pławniowice Duże - 32 tys. szt, oraz rzeka Wisła -10 tys. szt.

Ponadto, narybek sandacza trafił do będących pod opieką Kół PZW zbiorników:

Paprocany, Odra II, Hubertus II, Płyty, Bocianie Gniazdo, Sośnica I, Kajakowy- Dolina Trzech Stawów, Łęg, Rzęsa, Herkules, Mitręga oraz inne, mniejsze zbiorniki.

Łącznie wpuszczono 934 tys sztuk narybku letniego sandacza. Przeciętna długość sandaczy wynosiła 3-5 cm.

W zarybieniu uczestniczyli członkowie zarządów kół, wędkarze, członkowie zarządów kół, strażnicy Społecznej Straży Rybackiej oraz pracownicy PZW.

Wszystkim uczestniczącym w zarybieniach serdecznie dziękuję

Dział GRW