Rozegrano Memoriał Józefa Babloka

Aktualności | 2019-07-08 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniu 07.07.2019 r. w Łazach na zbiorniku nr 101 „Mitręga” rozegrane zostały zawody spławikowe Okręgowego Sądu Koleżeńskiego i Rzecznika Dyscyplinarnego. Po raz 9-ty odbyły się jako „Memoriał Józefa Babloka”. Był wieloletnim przewodniczącym OSK, wyróżnionym tytułem Honorowego Członka PZW. Zawody odbyły się przy sprzyjającej pogodzie, w atmosferze w pełni koleżeńskiej sportowej rywalizacji, a i ryby zechciały współpracować.

Na podium uplasowali się: Marek Osmólski – 7460 pkt, Robert Malec – 6570 pkt, Janusz Olszewski – 6530 pkt. Zwycięzcy otrzymali puchary i dyplomy.

Następna trójka zadowoliła się dyplomami. Są to: Adrian Szczepańczyk – 5215 pkt, Jakub Majmurek – 5120 pkt, Wojciech Jedrysik – 5065 pkt. Puchar i dyplom za złowienie największej ryby zawodów, leszcza dł. 41 cm otrzymał kol. Zbigniew Żurek. Kol. Magdalena Wieschalka łowiąc batem na delikatny zestaw pokonała 35 cm karpia.

Ogółem w zawodach złowiono 110 kg ryb, głównie leszcza, płoci, lina, wzdręgi i sumika karłowatego. Sumik oczywiście nie wrócił do wody, pozostałe ryby tak i to w dobrej kondycji.  Zawody sprawnie przeprowadził sędzia kol. Henryk Kucharczyk. Uczestnicy gremialnie zapowiedzieli swój start w następnym roku w X edycji tej imprezy. Organizator składa podziękowanie gospodarzowi wody, którym jest koło nr 34 Łazy za wzorowe przygotowanie stanowisk zawodniczych.