Posprzątano brzegi rzeki Wisły

Aktualności | 2019-08-01 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W piątek dnia 26 lipca 2019 r., Koło PZW nr 33 Libiąż zorganizowało akcje sprzątania brzegów wzdłuż rzeki Wisła 029 w miejscowości Bobrku, Gromcu, Metkowie, Jankowicach, promując postawy ekologiczne w zakresie ochrony ekosystemów wodnych. Rzeka Wisła corocznie skupia rzesze turystów i wędkarzy, którzy zostawiają niestety bardzo dużą ilość śmieci.

W akcji brało udział 20 osób, do akcji przyłączyli się ochotnicy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Libiąż, OSP Gromiec podczas której zebrano blisko 100 worków (140 litrowych) w dużej ilości odpadów pozostawionych przez wędkarzy ( i to właśnie jest przykre).

Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom za pomoc, dla członków z Koła 33 Libiąż oraz strażakom OSP Libiąż, OSP Gromiec, podziękowania kierujemy dla sołtysa Gromca i Straży Rybackiej za wsparcie akcji.

Wędkarzu!!! Dbajmy o Nasze Otoczenie - Zabierz Śmieci Ze Sobą !!!

Straż Rybacka podczas kontroli będzie zwracać szczególną uwagę na czystość na stanowisku wędkarza. Będą kary za śmieci na stanowisku i nie będzie tłumaczenia że to nie moje. Zgodnie z przepisami zajmując stanowisko wędkarskie bierze się odpowiedzialność za jego czystość.