Podsumowanie cyklu Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieży

Aktualności | 2019-08-21 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

W dniach 1-4 sierpnia w miejscowości Lubsko odbyła się trzecia z cyklu Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach wędkarskich. Nasz Okręg reprezentowały trzy drużyny w niezmienionych składach.

Emocje były tym większe, że zawody były podsumowaniem całego cyklu olimpiad, a indywidualne wyniki naszych zawodników pozwalały myśleć o zajęciu wysokich miejsc.

W czwartek spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym otwarciu. Z większością kolegów widzieliśmy się ostatnio w maju na olimpiadzie w Gdańsku. Niektórych spotkaliśmy na zawodach ogólnopolskich a mała część na obozie młodzieży w Oćwiece. Tematów do omówienia się nazbierało – wspomnienia z części wakacji, nasze połowy i wiele, wiele innych.

Piątek po śniadaniu rozpoczął się zawodami w trójboju rzutowym a następnie rozegrana została konkurencja sprawnościowa. Były już pierwsze radości i pierwsze łzy ale cóż takie są nasze zawody. Powrót na obiad i TEST – jedyna konkurencja, której nie można odliczać z wyniku olimpiady. Wielkie skupienie i napisanie odpowiedzi na 39 pytań. Tym mniejszym zajmuje to nawet 20 minut a Ci więksi oddaja nawet po niespełna dwóch minutach. Ważne aby oddać   test z jak najmniejszą ilością błędów.

Po teście przygotowania do zawodów spławikowych, które w sobotę rozegrane zostaną na zalewie Karaś w Lubsku.

Sobota od rana start nad wodę – przygotowanie do łowienia i trzy godziny odławiania ryb. Trzeba przyznać, że nasi młodzi wędkarze mogli sobie połowić. Woda okazała się rybna i każdy ryby miał w siatce. Po powrocie do miejsca zakwaterowania i odczytaniu wyników wszystko było już jasne. Poznaliśmy zwycięzców ostatniej olimpiady i rozpoczęły się „ciche kalkulacje” kto jak wypadł w całym cyklu.

Wyniki olimpiady i całego cyklu znajdują się w załączeniu:

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich Lubsko 2019

Cykl Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieżowych w Sportach Wędkarskich 2019 wyniki końcowe

Podsumowując cały cykl Okręg PZW w Katowicach - był reprezentowany przez trzy drużyny wspierane przez trenerów:

Kierownikiem drużyny był kol. Roman Łysiak

Ekipa trenerska :                   kol. Andrzej Stokfisz

kol. Wojciecj Frank

kol. Robert Mirek

I drużyna       U12 – Marcin Frank                     koło 86 KWK Śląsk

U14 – Kamil Szołtysik                  koło 72 ZAMET

U16 – Dominik Chaber                koło 68 Zebrzydowice

II drużyna     U12 – Krzysztof Dworaczek       koło 72 ZAMET

U14 – Grzegorz Frank                  koło 86 KWK Śląsk

U16 – Paweł Dąbrowski               koło 23 Bogucice

III drużyna   U12 – Maksymilian Duda            koło 51 Ruda Śl

U14 – Bartosz Mirek                     koło 92 Halemba

U16 – Dawid Świerc                     koło 108 Miasteczko Śl

W całym cyklu olimpiad nasza I drużyna spisała się na medal i to nawet złoty.

Druga drużyna również zdobyła puchar za zajęcie VI miejsca. Katowice III cykl olimpiad zakończyły na 11 miejscu – biorąc pod uwagę, że w całym cyklu startowało 25 drużyn to jako sztab trenerski jesteśmy zadowoleni z osiągniętych wyników.

Indywidualnie nasi zawodnicy również plasowali się na miejscach nagradzanych pucharami za cały cykl olimpiad:

U12 – Marcin Frank               2 miejsce

U14 – Kamil Szołtysik           1 miejsce