Informacja w sprawie śnięcia szczupaka na zbiorniku Kuźnica Warężyńska

Komunikaty | 2019-10-07 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Informujemy, że w dniu 30 września 2019 r. zakupiliśmy materiał zarybieniowy - lina i szczupaka - w gospodarstwie rybackim. Zakupione ryby podczas odbioru były żywe i nie wykazywały objawów chorobowych, posiadały ważny wynik badania.

Transport ryb był wykonywany specjalistycznym sprzętem przez pracownika gospodarstwa rybackiego i trwał ok. 2 godzin.

Podczas rozładunku zauważono śnięte szczupaki.

Celem minimalizacji strat w żywych rybach, osoby transportujące podjęły decyzję o ich wypuszczeniu do zbiornika Kuźnica Warężyńska.

Prawdopodobną przyczyną tego zdarzenia była awaria systemu natlenienia wody w basenach w trakcie transportu ryb.

O fakcie śnięcia ryb w transporcie powiadomiliśmy producenta ryb oraz podejmujemy niezbędne czynności wyjaśniające, jednocześnie występując do producenta o pełną rekompensatę za poniesione starty.

Okręg PZW w Katowicach