Odwołanie, przesunięcie zawodów krajowych oraz MŚ z powodu Koronawirusa

Komunikaty | 2020-03-12 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

Szanowne Koleżanki i Koledzy!

W związku z zagrożeniem koronawirusem Covid-19 oraz na podstawie oficjalnej rekomendacji Polskiego Rządu  oraz  Ministerstwa Sportu o "odwołaniu lub przełożeniu na późniejszy termin wszelkich imprez sportowych, zgrupowań reprezentacji i wyjazdów zagranicznych"

Główny Kapitanat Sportowy Polskiego Związku Wędkarskiego w trosce o bezpieczeństwo zawodników, sędziów i organizatorów postanowił odwołać w terminie do końca kwietnia 2020 roku wszelkie zawody wędkarskie wynikające z terminarza imprez krajowych. Jeżeli będzie to możliwe zawody te zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

Jednocześnie Główny Kapitanat Sportowy rekomenduje w terminie do końca kwietnia 2020 roku  o ograniczenie organizacji zawodów wędkarskich realizowanych na swoim terenie przez poszczególne Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Koła PZW.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, stosując się do zaleceń Wojewody Kujawsko- Pomorskiego Okręg PZW w Bydgoszczy odwołał Zawody Spławikowe z cyklu Grand Prix Polski o „Puchar Fiume 2020”, które miały odbyć się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r. Nowy termin zostanie ustalony po konsultacji z Głównym Kapitanatem Sportowym przy Zarządzie Głównym PZW w Warszawie.

Ponadto w dniu 10 marca otrzymaliśmy z Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Morskiego FIPS-M, Pana Prezydenta Gilberta Zangerlé decyzję, że WSZYSTKIE mistrzostwa FIPS-M, które zostały zaplanowane przed wrześniem 2020 r., zostały przełożone na późniejszy termin. Pod koniec czerwca Zarząd FIPS-M wraz z CIPS zbada sytuację i podejmie decyzje dotyczące Mistrzostw zaplanowanych na koniec roku.

W dniu dzisiejszym (11 marca) Prezydent FIPSed, Prof. Ugo Claudio Matteoli poinformował o decyzji Zarządu FIPSed a mianowicie:

1) Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spinningowym na Przynęty Sztuczne z Brzegu, zaplanowane w Portugalii w dniach 25 i 26 kwietnia, zostały przełożone na termin późniejszy.

2) Klubowe Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Feederowym, zaplanowane w Bułgarii w dniach 30 i 31 maja, są w rzeczywistości potwierdzone, ale serdecznie zalecamy uczestnikom, aby poczekali z rezerwowaniem hoteli i podróży do czasu oceny rozwoju sytuacji;

3) Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych - Weteranów - Mistrzów(Masters), zaplanowane w Słowenii w dniach 6 i 7 czerwca, pozostają faktycznie potwierdzone, ale serdecznie zalecamy uczestnikom, aby poczekali z rezerwowaniem hoteli i podróży do czasu oceny rozwoju sytuacji;

Pod koniec kwietnia Zarząd FIPSed wraz z Prezydium CIPS zbada sytuację i podejmie decyzje dotyczące tych i innych Mistrzostw.

Z wędkarskim pozdrowieniem

Wiceprezes ZG PZW ds. Sportu                                                     Prezes ZG PZW

Zbigniew Mośko                                                                             Teodor Rudnik