Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Komunikaty

Odwołanie, przesunięcie zawodów krajowych oraz MŚ z powodu Koronawirusa

Komunikaty | 2020-03-12 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach


Szanowne Koleżanki i Koledzy!

 

W związku z zagrożeniem koronawirusem Covid-19 oraz na podstawie oficjalnej rekomendacji Polskiego Rządu  oraz  Ministerstwa Sportu o "odwołaniu lub przełożeniu na późniejszy termin wszelkich imprez sportowych, zgrupowań reprezentacji i wyjazdów zagranicznych" 

Główny Kapitanat Sportowy Polskiego Związku Wędkarskiego w trosce o bezpieczeństwo zawodników, sędziów i organizatorów postanowił odwołać w terminie do końca kwietnia 2020 roku wszelkie zawody wędkarskie wynikające z terminarza imprez krajowych. Jeżeli będzie to możliwe zawody te zostaną rozegrane w późniejszym terminie.

 

Jednocześnie Główny Kapitanat Sportowy rekomenduje w terminie do końca kwietnia 2020 roku  o ograniczenie organizacji zawodów wędkarskich realizowanych na swoim terenie przez poszczególne Okręgi Polskiego Związku Wędkarskiego oraz Koła PZW.

 

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa w Polsce, stosując się do zaleceń Wojewody Kujawsko- Pomorskiego Okręg PZW w Bydgoszczy odwołał Zawody Spławikowe z cyklu Grand Prix Polski o „Puchar Fiume 2020”, które miały odbyć się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r. Nowy termin zostanie ustalony po konsultacji z Głównym Kapitanatem Sportowym przy Zarządzie Głównym PZW w Warszawie.

 

Ponadto w dniu 10 marca otrzymaliśmy z Międzynarodowej Federacji Wędkarstwa Morskiego FIPS-M, Pana Prezydenta Gilberta Zangerlé decyzję, że WSZYSTKIE mistrzostwa FIPS-M, które zostały zaplanowane przed wrześniem 2020 r., zostały przełożone na późniejszy termin. Pod koniec czerwca Zarząd FIPS-M wraz z CIPS zbada sytuację i podejmie decyzje dotyczące Mistrzostw zaplanowanych na koniec roku.

 

 

W dniu dzisiejszym (11 marca) Prezydent FIPSed, Prof. Ugo Claudio Matteoli poinformował o decyzji Zarządu FIPSed a mianowicie:

 

1) Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Spinningowym na Przynęty Sztuczne z Brzegu, zaplanowane w Portugalii w dniach 25 i 26 kwietnia, zostały przełożone na termin późniejszy.

 

2) Klubowe Mistrzostwa Świata w Wędkarstwie Feederowym, zaplanowane w Bułgarii w dniach 30 i 31 maja, są w rzeczywistości potwierdzone, ale serdecznie zalecamy uczestnikom, aby poczekali z rezerwowaniem hoteli i podróży do czasu oceny rozwoju sytuacji;

 

3) Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych - Weteranów - Mistrzów(Masters), zaplanowane w Słowenii w dniach 6 i 7 czerwca, pozostają faktycznie potwierdzone, ale serdecznie zalecamy uczestnikom, aby poczekali z rezerwowaniem hoteli i podróży do czasu oceny rozwoju sytuacji;

 

Pod koniec kwietnia Zarząd FIPSed wraz z Prezydium CIPS zbada sytuację i podejmie decyzje dotyczące tych i innych Mistrzostw.

 

 

 

                                                           Z wędkarskim pozdrowieniem

 

 

 

Wiceprezes ZG PZW ds. Sportu                                                     Prezes ZG PZW

     

    Zbigniew Mośko                                                                             Teodor Rudnik

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama