Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

INFORMACJA DLA WĘDKARZY - Zapytanie do Kancelarii Ministerstwa Zdrowia

Aktualności | 2020-04-18 | Publikujący: Okręg PZW w Katowicach

 

Informujemy, że prezes Okręgu PZW w Katowicach kol. Mirosław Iwański w dniu 3 kwietnia 2020 r. przeprowadził telefoniczną rozmowę z przedstawicielem Ministerstwa Zdrowia w sprawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1.04.2020 r. z zapytaniem, czy zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyłączeni są z niego wędkarze wybierający się indywidualnie na ryby. Rozmówca zobowiązał się, że przekaże nasze sugestie do sztabu kryzysowego Ministerstwa Zdrowia. Ponadto w tym samym dniu został wysłany do kancelarii MZ e-mail o poniższej treści. 

 

Kancelaria poinformowała nas , że z uwagi na bardzo dużą ilość e-maili wpływających na skrzynkę e-mailową kancelaria@mz.gov.pl  uprzejmie informujemy, że Państwa mail może być odebrany z opóźnieniem.

 

Obecnie oczekujemy na odpowiedź.

 

 

 

 

Treść e-maila wysłany do kancelarii MZ – 03.04.2020 r. godz. 15,27

 

 

Dzień dobry.

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi, czy w myśli Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 1.04.2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyłączeni są wędkarze wybierający się indywidualnie na ryby.

Przebywanie indywidualne nad rzekami i akwenami wędkarzy łowiących ryby zgodnie z warunkami określonymi w zezwoleniu na amatorskiego połowu ryb odbywa się  w odległości minimum 10 m pomiędzy łowiącymi. Miejsca te są mało uczęszczane przez społeczność lokalną i nie stwarzają takiego zagrożenia jak zakupy w sklepach art. spożywczych czy też przemysłowych, korzystania z komunikacji miejskiej i innych potrzeb niezbędnych życiowo dla funkcjonowania mieszkańców miast i wsi. Korzystanie z tej możliwości może mieć duży wpływ na poprawę stanu psychicznego osób długo przebywających w pomieszczeniach własnych domostw.

Wędkarze wybierający się na ryby korzystają z własnych środków transportu osobowego, w którym zgodnie z rozporządzeniem przebywa w nim do dwóch osób, które z reguły są członkami rodziny.

 

Z wędkarskim pozdrowieniem:

 

Mirosław Iwański

Prezes ZO PZW w Katowicach

 

 


Należą się serdeczne podziękowania wszystkim wędkarzom i nie tylko, którzy interweniowali pisemnie czy też telefoniczne do czynników rządowych mających na celu przywrócenie rekreacji, która wiąże się z możliwością swobodnego wędkowania z zachowaniem wymaganej odległości pomiędzy wędkującymi oraz założonymi maseczkami.


Dziękujemy!

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze filmy

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin

Reklama